Oči

Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami?

Tmavé kruhy a opuchy pod očami sú otravným problémom. Čo môžete urobiť pre to, aby ste vyzerali sviežo a vaša pokožka bola rozžiarená? Domáce metódy nie sú vždy účinné. Najlepšie urobíte, keď sa v noci dobre vyspíte, budete používať kvalitné krémy, a to všetko spojíte s prírodnými prostriedkami.

Kde sa vzali tmavé kruhy?

V prvom rade musíte nájsť príčinu, aby ste tomuto problému mohli v budúcnosti predísť. Ak mala kruhy pod očami aj vaša stará mama alebo mama, tak máte vyššiu pravdepodobnosť, že ich budete mať aj vy. A vekom stráca pokožka elasticitu a kvôli tomu sa vám tmavé kruhy objavujú pod očami častejšie. Hyperpigmentáciu pod očami však môžu spôsobiť aj ďalšie faktory, medzi ktoré patrí aj váš životný štýl a strava.

Opuchy vznikajú zvyčajne kvôli konzumácii alkoholu a nadmernému množstvu soli v organizme. Nie je to však len o tomto… Medzi najčastejšie príčiny vzniku tmavých kruhov a opuchov pod očami patrí neustály stres, únava, dehydratácia, alergie.

Ako sa zbaviť tmavých kruhov?

Tmavé kruhy pod očami, ktoré sú pre mnohých z nás nočnou morou, môže spôsobiť aj dlhodobá únava, noci bez spánku, nedostatok hydratácie organizmu alebo dokonca aj nesprávne odstraňovanie make-upu. Rozžiarenie vášho vzhľadu nemusí byť vôbec náročné. Existujú domáce metódy, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť vzhľad vašej pleti.

Prírodné metódy, ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

Ľadové kocky ako prírodná metóda na tmavé kruhy? Určite. Jemná masáž vám zmierni opuch a zbaví vás tmavých kruhov. Vychladenie pokožky jej prinesie úľavu a bude vyzerať prirodzene. Skvelé môžu byť aj vychladené lyžice.

  • Plátky uhorky (ako vo filmoch!) môžu naozaj zmierniť opuchy a podráždenie. Uhorka je tvorená prevažne z vody, takže úžasne hydratuje pokožku a výrazne zosvetľuje tmavé kruhy pod očami. Pokožka bude regenerovaná, svieža a zdravá.
  • Plátky jablka, tak ako uhorka môžu účinkovať výborne ako obklady pod unavené oči. Kyselina jablčná hydratuje, rozjasňuje a zjemňuje pokožku pod očami. Pokožka bude vyzerať lepšie už za 20 minút.
  • Surové zemiaky sú tiež známe tým, že odstraňujú tmavé kruhy pod očami a výrazne zmierňujú opuchy. Šupky zo zemiakov si musíte vychladiť a potom si ich položte pod oči. Absorbujú nadbytočnú vodu a spevnia pokožku. Šťava zo zemiakov rozjasní pokožku okolo očí a je nepriateľom začervenania a tmavých kruhov pod očami.
  • Obklady z čaju rumančeka alebo z čierneho čaju prinášajú okamžitú úľavu. Dokážu zmierniť opuchy a tmavé kruhy. Kofeín spevňuje pokožku okolo očí, ktorá potom vyzerá zdravo a odpočinuto.

Kozmetika pre tmavé kruhy pod očami

Jemná pokožka pod očami si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Mali by ste vyskúšať hydratačný krém alebo očný krém. Tieto špeciálne krémy sú bezpečné aj pre veľmi citlivú pokožku. Dodajú pokožke optimálnu hladinu hydratácie, takže bude menej často trpieť podráždením alebo poškodením.

Mali by ste pamätať, že pravidelným používaním kozmetiky môžete nakoniec získať stav pleti podľa vašich snov.