HAIR MASK

Cellulit ako vyhrávať svoju bitku

Cellulit je skutočným utrpením pre mnoho žien. Väčšina žien sa s týmto problémom vyrovnáva, pretože vyzeráme neesteticky. A nie je to len vzhľad. Ľudia s cellulitom môžu čeliť obmedzením pohybu, nepohodliu a psychickým problémom, ako je nízka sebadôvera a prílišná kritika vlastného tela.

Pamätajte, že nie ste sami

Je dôležité si uvedomiť, že väčšina žien má nejakú formu cellulitídy. A preto by ste nemali byť zbytočne tvrdí voči svojmu telu. Prijmite sa takí, akí ste a uvedomte si, že povaha je podstatnejšia ako vaše telo.

Vyhnite sa stresu a nečakaným situáciám

Psychické napätie je častou príčinou cellulitídy. Udržiavanie stresu v medziach Vám pomôže kontrolovať cellulit a zabrániť jeho zhoršeniu. Venujte čas sebe a uvoľnite si dušu pred časom. Relaxácia a meditácia sú skvelým spôsobom, ako sa vyrovnať so stresom a zlepšiť svoje psychické a fyzické zdravie.

Jedzte zdravo

Najdôležitejším krokom je skontrolovať svoju stravu. Ukončite konzumáciu zdravých tukov a potravín bohatých na konzervačné látky. Vyhnite sa prejedaniu a náhlym zmenám v strave a dbajte na to, aby bol váš jedálniček rozmanitý a aby obsahoval minimálne dva druhy ovocia a štyri druhy zeleniny denne. Okrem toho existuje niekoľko potravín, ktoré vám môžu pomôcť bojovať proti cellulitíde.

Napríklad, cesnak, cibuľa, zeler, grapefruit, avokádo, ryby, olivový olej, zelený čaj a jablká obsahujú antioxidanty, ktoré pomáhajú spaľovať tuk a môžu byť veľmi užitočné pre potlačenie problémových oblastí. Navyše by ste mali tiež vyhýbať sa cukrom, sladeným nápojom, klobásam a vyprážaným potravinám a nahradiť ich nezdravé potraviny zdravými potravinami, ako je kaša, ovsené vločky a väčšie množstvo čerstvej zeleniny a ovocia aké je len možné.

Športujte

Dobrým spôsobom, ako sa vyrovnať s cellulitom, je aktívny životný štýl. Ak budete cvičiť pravidelne, zvýšite svoje šance na úspech. Čo sa týka cvičenia, je najlepšie zamerať sa na aeróbne aktivity, ako je plávanie, beh, cyklistika a tanečné cvičenia. Tieto aktivity vám pomôžu zvýšiť metabolizmus, spaľovať tuky a posilniť svaly od spodu, čo priamo prispieva k eliminácii cellulitídy.

Takisto je veľmi dobré vykonávať cvičenia na nohy, prednú časť stehien a chrbta. Je tiež dôležité, aby sme nestagnovali a preto je dôležité striedať tréningy, aby sme telu nedávali žiadne signály o stagnácii.

Hydratujte sa

Je veľmi dôležité udržiavať naše telo hydratované. Pitie vody by malo byť neustála súčasť našej stravy, pretože pomáha vylučovať toxíny a zabraňuje dehydratácii. Naše telo môže mať vitamíny a minerálne látky z potravín, ale vitamíny nám Slnečné svetlo nedá. Je preto dôležité konzumovať dostatočné množstvo vody, aby telo mohlo absorpovať všetky živiny potrebné pre zdravie. Odporúča sa konzumovať 6-8 pohárov vody denne.

Masaže sú skvelou voľbou!

Cieľom masáži je nielen pomôcť Vám cítiť sa lepšie, ale tiež k uvoľneniu svalov a lymfy. Masáže môžu prispieť k ľahším a účinnejším pohybom, pretože uvoľňuje svalové spazmy a blokády. Pri masáži sa postupne zahrievajú potrubia, čo môže pomôcť dosiahnuť lepší prietok krvi a lymfy, čím sa znižuje usadený tuk v daných oblastiach.

Kozmetické ošetrenia

Na boj proti cellulitíde existujú aj kozmetické ošetrenia. Je však dôležité mať na pamäti, že tieto ošetrenia by mali byť vykonávané iba v prípade, že všetky ostatné prostriedky nefungujú alebo sú nedostatočné. Existuje niekoľko typov ošetrení, ako napríklad ošetrenia laserom, liposukciou alebo uhlie v tabletkách. Existujú aj ďalšie možnosti ako radiofrekvenčná terapia, aj keď sa často používajú len ako prevencia.