HAIR MASK

Olejovanie a hĺbková kondicionácia vlasov

V posledných rokoch sa olejovanie vlasov stáva čoraz populárnejším. Tento starý kozmetický trik bol dlho oblúbený v mnohých kultúrach a vďaka svojim úžasným výsledkom sa teraz stáva trendom po celom svete. Olejovanie vlasov a hĺbková kondicionácia sú dve základné metódy, ktoré môžu značne pomôcť zlepšiť zdravie a vzhľad vašich vlasov.

Prečo olejovať vlasy?

Olejovanie vlasov pomáha hydratovať a výrazne zlepšuje vzhľad vlasov tým, že dodáva lesk. To je užitočné pre ľudí s poškodenými alebo príliš spracovanými vlasmi, ktoré sa môžu sčasti alebo úplne opraviť touto metódou.

Ako správne olejovať vlasy?

Olejovanie vlasov nie je pre všetkých rovnaké. Typ a množstvo použitého oleja, ako dlho ho necháte pôsobiť na vlasy a ako často ho aplikujete by sa malo líšiť v závislosti na type, kondícii a potrebách vašich vlasov.

Hĺbková kondicionácia vlasov

Hĺbková kondicionácia je proces, ktorý pomáha zlepšiť štruktúru a silu vlasov tak, že do nich prenikne vlhkosť a proteíny. Hĺbkové kondicionéry sú špeciálne zmesi, ktoré nouria a obnovujú vlasy do hĺbky.

Ako správne aplikovať hĺbkový kondicionér?

Po dôkladnom umytí vlasov šampónom je čas na hĺbkový kondicionér. Vlasom sa uľahčí pohlcovanie všetkých látky tým, že sa vlasy umyjú v teplej vode, čo otvorí kutikulu (vrchná vrstva) vlasu. Po umytí naneste kondicionér rovnomerne na celé vlasy a nechajte ho pôsobiť približne 20 minút.

Výhody olejovania a hĺbkovej kondicionácie vlasov

Tieto dve metódy nám ponúkajú mnohé výhody. Pomáhajú hydratovať, zvlhčovať, výrazne zlepšovať vzhľad vlasov, zväčša lámať, znižovať krehkosť, posilňovať a obnovovať vlasy.

Záver

Očividne, olejovanie vlasov a hĺbková kondicionácia prinášajú úžasné výsledky pre zdravie a vzhľad vlasov. Tieto metódy stoja za to pridať do vašej rutiny starostlivosti o vlasy. Pri výbere najlepšieho oleja a kondicionéra pre vaše vlasy je dôležité skúmať rôzne zložky a zistiť, aké máte potreby a požiadavky.

Experimentujte, skúmajte a objavujte, aké možnosti máte, až kým nenájdete to správne pre vás. Vaše vlasy vám poďakujú!