Makeup

Horúce trendy v stylingu obočia. Nájdite si ten najlepší pre seba!

Pravdepodobne dobre viete, že existuje niekoľko spôsobov, ako si naniesť make-up na obočie. Môžete si vytvoriť viac alebo menej prirodzený vzhľad obočia, ostrejšie alebo jemnejšie oblúky. Pokračujte v čítaní a zistite, či poznáte horúce trendy v stylingu obočia. A nájdite si taký trend, ktorý sa vám najviac hodí.

Postavte sa pred zrkadlo. Požiadajte kamarátku, sestru alebo mamu, aby sa postavila vedľa vás. Porovnajte si obočie. Nevyzerá rovnako, však? Skutočne. Môžete mať obočie podobné, ale vždy sa nájde niečo, čím sa od seba odlišujú: dĺžka, hrúbka, odtieň, tvar oblúka… To je úplne prirodzené!

Teraz prichádza horúca správa: neexistuje najlepší tvar obočia, ktorý by sa hodil každému. Ak vás zaujíma, ako si nastylovať obočie, musíte si uvedomiť, že neexistuje univerzálna šablóna. Každý by si mal urobiť a nastylovať také obočie, ktoré by sa hodilo k danému typu tváre. Ale samozrejme, môžete sa nechať inšpirovať prevládajúcimi trendmi.

HORÚCE TRENDY V STYLINGU OBOČIA

Ako si môžete upraviť obočie? No, na výber je mnoho možností. Spoznajte horúce trendy v stylingu obočia – možno tu nájdete niečo, čo stojí za vašu pozornosť. Vyskúšajte tieto populárne techniky v stylingu obočia a zistite, aký vzhľad obočia vám pristane najviac.

1 PRIRODZENÉ OBOČIE

Najjednoduchší zo všetkých trendov je prirodzené obočie, ktorého farba a tvar sa nelíšia od toho, čo nám pridelila príroda. Odtieň obočia by mal ladiť s farbou vlasov. Jeho tvar by mali byť jemne zvýraznený. Čím urobíte menej úprav, tým bude vaše obočie vyzerať prirodzenejšie. To je najlepšia voľba pre tých, ktorí odmietajú stráviť pri zrkadle dlhé hodiny tvarovaním obočia.

2 ZARASTENÉ OBOČIE

Perfektne definované a objemné obočie je populárnejšie ako vyššie spomenuté prirodzené obočie. Hlavným princípom zarasteného obočia je zvýrazniť obrys a maximálne zvýšiť hustotu obočia, ale stále majte na pamäti, že je dôležité zachovať prirodzený vzhľad, ktorý nie je prehnaný. Tento efekt dosiahnete dvoma spôsobmi: buď pomocou make-upu alebo vďaka pravidelnému používaniu tých správnych ošetrujúcich kúr na obočie. Aké kozmetické kúry zlepšia hustotu obočia? Je to, napríklad, aplikácia séra na obočie, prírodných olejov alebo môžete podstúpiť aj lamináciu obočia.

3 CHLAPČENSKÉ OBOČIE

Všetci zástancovia prirodzeného vzhľadu by mali koketovať s myšlienkou vytvoriť si takýto pekný chlapčenský neporiadok. Čo to znamená? V skratke, farba a tvar obočia by mali byť nejakým spôsobom rebelské. Chlapčenské obočie by malo byť silné a husté, o dva tóny tmavšie ako prirodzená farba vašich vlasov. Aby ste tento vzhľad dosiahli, môžete použiť pomádu na obočie, ktorá zároveň zvýrazni farbu obočia a udrží ho na uzde.

4 PÔVABNÉ OBOČIE

Teraz tu máme niečo pre milovníkov pôvabného štýlu, a to dokonalého make-upu obočia. Vytvoríte si obočie, ktoré sa hodí k ostatným prvkom vášho make-upu. Ďalej si musíte zvýrazniť oblúky obočia takým spôsobom, aby vyzerali hladko a žiarivo. Inými slovami, obočie sa musí lesknúť a musí byť perfektné tak, ako celý outfit, ktorý máte v daný deň oblečený. Dôležité je spomenúť, že pri pôvabnom obočí si nemôžete dovoliť žiadnu chybu – jeho tvar a farba musia byť dokonalé.

5 STRAPATÉ OBOČIE

Ďalším trendom nie je nič iné, ako načuchrané a strapaté obočie, na ktorom si jednoducho všimnete každý jeden chlp. Ako si tento efekt vytvoríte? Stavte na prirodzene tmavé, vyživené a plné obočie, ktoré si učešete rôznymi smermi bez ohľadu na smer rastu chĺpkov – napríklad si ho môžete učesať smerom nahor. Takto získate naozaj prirodzený vzhľad, ktorý bežne vidíte, keď si napríklad usušíte tvár po kúpaní uterákom. Vlastne si ho aj tak môžete nechať a budete mať strapaté obočie.

6 MYDLOVÉ OBOČIE

Nebolo to tak dávno, čo všetci dychtili po mydlovom obočí. Na vytvorenie takéhoto efektu si musíte predovšetkým skrotiť chĺpky, prečesať ich a upraviť s použitím obyčajnej kocky mydla. Môžete, samozrejme, použiť aj obyčajný gél na úpravu obočia a účinky budú takmer rovnaké. V každom prípade, keď chcete mať mydlové obočie, tak sa musíte dopracovať k nasledujúcim bodom: obočie musí byť lesklé a perfektne zvýraznené. Najdôležitejšie je však to, že mydlové obočie musí vyzerať akoby bolo stále mierne mokré.

7 NELADIACE OBOČIE

Spomenieme posledný trend. Je určený pre tých, ktorí radi vyčnievajú z davu. Tu je potrebné vytvoriť kontrast medzi farbou vášho prirodzeného obočia a farbou kozmetického produktu, ktorý sa chystáte naniesť na obočie. Čím je ten kontrast väčší, tým lepšie. Preto by si mali blondíny vytvoriť tmavé obočie, pričom brunety by si mali obočie zosvetliť. Uvedomte si však, že tento trend nie je vhodný pre každého, preto buďte opatrní.