Makeup

Benefity BB krému. Prečo by sme ho mali používať?

Teoreticky, o BB kréme ste už počuli, ale ešte nie ste o jeho kvalite presvedčení a stále si myslíte, že jednoducho nedokáže nahradiť make-up? Tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali svoj make-up vymeniť za BB krém. Niektoré z jeho vlastností vás môžu prekvapiť!

BB krém (beauty balm or blemish balm) sa stal v kozmetickom priemysle hitom a už niekoľko rokov stojí na čele tých najobľúbenejších kozmetických produktov. Jeho najväčšou devízou je, že spája vlastnosti make-upu a pleťového krému. Je to však povedané veľmi zjednodušene a mali by sme to viac rozvinúť. Tu je 5 dôvodov, prečo používanie BB krémov je lepšie ako používanie klasického make-upu.

Prečo by ste mali používať BB krém?

1. Žiadna vysušená pleť, lebo hydratuje.

Dôvod, prečo má toľko ľudí problémy s používaním make-upu je ten, že môže spôsobiť vysušenie. Ich názor je taký, že make-up by mal predovšetkým prekryť nedokonalosti a zjednotiť tón pleti, nie pokožku ošetrovať. Preto sa môže stať, že make-up spôsobí napnutie a vysušenie pleti. BB krém funguje aj ako obyčajný pleťový krém, takže sa vyhnete vysušujúcemu účinku. Dôležité je to, že tento produkt dokáže zlepšiť hydratáciu pokožky, takže je skvelou voľbou pre suchú pleť.

2. Je ľahký a má prirodzenejší efekt.

Obrovským benefitom BB krému je fakt, že je jemný. Neznamená to len to, že sa správa k pokožke jemne, ale tiež je naozaj jemný aj jeho efekt. Tento prirodzený efekt ocenia hlavne ľudia, ktorí keď používajú obyčajný make-up, tak to nevyzerá dobre. BB krém je naozaj ľahký a nalíči vás veľmi prirodzene, pričom skrášľuje tvár bez toho, aby vyzerala ako maska. Z tohto dôvodu líčenie s BB krémom funguje najlepšie u mladších ľudí, lebo v ich prípade sú jemné účinky bez preháňania vo vzhľade veľmi dôležité.

3. Robí všetko to, čo make-up: maskuje a vyhladzuje pokožku.

Ak si myslíte, že BB krém nebude fungovať tak, ako make-up, mali by ste ho jednoducho vyskúšať. Pravdou je, že vysokokvalitný BB krém robí všetko to, čo make-up, takže zamaskuje nedokonalosti, dodá tvári krajší vzhľad a pokožku vyhladí. Ak na vašej pokožke nie sú veľké kožné nedostatky, tak úplne vám postačí BB krém. Keď však máte viditeľné akné a chcete ho zamaskovať, tak by ste mali najprv použiť korektor a až potom si naniesť BB krém.

4. Ošetruje a chráni pokožku počas toho, ako nosíte make-up.

BB krém sa od make-upu odlišuje tým, že ošetruje pokožku. Žiadny make-up sa nedokáže o pokožku postarať tak účinne ako BB krém. Prečo? Lebo len BB krém má vlastnosti pleťového krému. Preto nemusíte použiť hydratačný podklad pod make-up. Skracuje čas potrebný na líčenie, ale pokožku tiež perfektne hydratuje, vyživuje a zbavuje podráždenia. Čo sa týka ľudí s citlivou pokožkou, je to veľké plus.

5. Je viacúčelový a hodí sa na všetky typy pokožky.

Skvelou výhodou BB krému je fakt, že je to viacúčelový produkt. Problém s make-upom je ten, že si musíte vybrať taký, ktorý sa hodí pre typ a potreby vašej pokožky. Čo sa týka BB krému, tento problém nemáte, lebo sa môže použiť na všetky typy pokožky. Väčšina dostupných BB krémov má podobné účinky (vyhladzujú pokožku, zakryjú nedokonalosti, postarajú sa o hydratáciu pokožky a chránia ju pred vonkajšími škodlivými faktormi), takže výber špecifického produktu závisí na vás, na našom rozpočte, potrebách a znalosti značky.