Makeup

Lesky na zväčšenie pier a iné vylepšovače. Ktoré sú najúčinnejšie?

Máte tenké pery, ktoré takmer nie je vidieť a chceli by ste, aby vyzerali plnšie, radi by ste sa však vyhli injekciám na zväčšenie pier? Našťastie, existujú aj iné, neinvazívne metódy. Tie správne produkty a niekoľko trikov s make-upom ich premenia na chutné, plné, bozkávateľné pery. Pozrite si spôsoby, ako si zväčšiť pery.

TOP metódy na zväčšenie pier

1. Peeling pier

Popraskané, bledé pery nevyzerajú vôbec dobre a určite nie sú plné alebo sexi. Ich obrys je nejasný a takmer ho nevidieť. Jemný peeling s malými čiastočkami ich vyhladí a stimuluje mikrocirkuláciu a takto sa pery budú zdať objemnejšie. Je možné si kúpiť hotové produkty na peeling popraskanej epidermy, ale ak chcete, vyrobíte si ho aj doma. Na mokré pery si naneste trochu cukru a jemne ich premasírujte.

Najlepšia a – povedzme si to na rovinu – aj najlacnejšia metóda, ako docieliť bezchybné pery je prostredníctvom masáže s mäkkou zubnou kefkou. Nezabudnite na ich hydratáciu, ideálne zmesou lanolínu a arganového, avokádového alebo ricínového oleja. Skvelý je aj med. Samozrejme, tento trik so zubnou kefkou nepoužívajte často, lebo pokožka na perách je jemná a rýchlo sa podráždi. Frekvencia dvakrát do týždňa je úplne postačujúca.

2. Produkty s kolagénom a kyselinou hyalurónovou

Prípravky obohatené o kolagén a kyselinu hyalurónovú sú alternatívou k salónovým procedúram. Je jasné, že domáce metódy nemajú také obdivuhodné účinky, ale ženy vravia, že po používaní takýchto produktov vidia rozdiel.

Molekuly aktívnych ingrediencií preniknú do pokožky, vyhladia vrásky, zlepšia kvalitu pier a do niekoľkých minút ich aj skrášlia.

3. Lesky na zväčšenie pier

Je to samostatná skupina produktov na zlepšenie pier neinvazívnym spôsobom. Sú to špeciálne navrhnuté lesky na pery obohatené o látky, ktoré prenikajú do pokožky a vnútri napučiavajú, čím mierne vyplnia pery. Takéto lesky sú často vyrobené z prírodných pálivých látok, ktoré stimulujú mikrocirkuláciu v pokožke (napr. extrakt zo sladkého drievka, chili papričiek, mentolu alebo škorice). Preto máte taký pocit pálenia. Mnoho z nich obsahuje navyše aj ingrediencie, ktoré vypĺňajú a vyhladzujú vrásky, plus ďalšie látky, ktoré majú ošetrujúci účinok a vyživujú pokožku (napr. morský kolagén).

4. Peptidové gély a krémy na pery

Tento typ produktov má vysoký obsah aktívnych peptidov. Stimulujú syntézu kolagénu a elastínu, t.j. hlavných proteínov v pokožke. Dlhodobým používaním získate účinky vo forme jemnejších vrások, pevnejších pier a spevnenej pokožky okolo nich.

5. Primer na pery

Jednoducho je to podklad pod váš rúž, ktorý je určený na to, aby produkty vydržali dlhšie a pripravil pery na make-up. Preto sú primery obohatené o rastlinné extrakty a vypĺňajú trhliny v pokožke na perách, vyhladzujú pery a zvýrazňujú ich tvar.

6. Rúže a lesky na pery na zväčšenie objemu

Obsahujú kolagén a sadu intenzívne hydratujúcich látok. Podľa názvu poznáte ich účel: ich úlohou je dodať perám objem a plnosť. Pri správnej aplikácii môžete mať chladivý alebo šteklivý pocit, lebo produkty na objem často obsahujú mierne stimulujúce ingrediencie. Zároveň by sme mali vedieť, že veľmi tenkým perám nepristanú tmavé farby a odtiene. Ak máte takéto pery, radšej si vyberte svetlé a trblietavé rúže, vďaka ktorým budú pery vyzerať väčšie. Hoci neinvazívne metódy na zväčšenie pier nemajú také účinky ako zákroky estetickej medicíny, sú lacnejšie a bezpečnejšie a zaručia vám pekný vzhľad pier a starostlivosť o pokožku.