Iné

Pehy – niekto je na ne hrdý, pre iných sú zase prekliatím. Ako patríte ku druhej skupine, asi premýšľate, ako sa ich zbaviť. Hľadáte už dlho prípravok, ktorý by ich dokázal vybieliť?

Predovšetkým musíme najprv vedieť, čo vlastne pehy sú, aby sme dokázali proti ním účinne bojovať.
Pehy sú v niektorých prípadoch dedičné. Ak majú rodičia typickú bledú pleť, ryšavé vlasy a pehy, je pravdepodobné, že ich budú mať deti. Zvyšok populácie s pehami ich nezdedil, ale vytvorili sa im kvôli slnku. Slnečné žiarenie pôsobí na melanín v koži a vytvára tak tmavšie bodky. Dajú sa skryť pod základný makeup alebo pod BB krém, ale väčšina ľudí by sa najradšej pieh zbavila nadobro.

Najefektívnejší spôsob, ako sa zbaviť pieh je vybieliť ich pomocou citrónovej šťavy. Podobne ako citrónová šťava účinkuje na nakrájané jablko, zabráni aby zhnedlo, reaguje aj s melanínom v našej pokožke a vybieli ho. Pred aplikáciou makeupu si preto namočte tampón do citrónovej šťavya natrite si ním tvár, hlavne v oblasti, kde máte pehy. Nechajte približne 10 minút pôsobiť a potom opláchnite teplou vodou a natrite si tvár jemným hydratačným krémom s vysokým ochranným faktorom proti slnku. Ak to budete robiť každý deň, pehy postupne vyblednú.

Ďalšou výbornou rastlinou proti pehám je uhorka. Má tiež silné bieliace účinky. Je tiež skvelá na vyhladenie pleti a hydratáciu. Môžete si na tvár poukladať kolieska uhorky, alebo ju pomixovať a naniesť na tvár ako masku.

Poslednou zeleninou, ktorú spomenieme je petržlen. Nasekajte čerstvú petržlenovú vňať a zalejte vriacou vodou. Nechajte vylúhovať a ochladnúť. Takýmto petržlenovým džúsom si umývajte tvár každý deň. Má to silný bieliaci efekt a navyše sa zbavíte akné.

Ak vám nič z týchto odporúčaní nepomohlo sa zbaviť pieh, nezúfajte, pehy zvyknú vekom vyblednúť aj samé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *