Pokožka

Ako na suchú pleť

Predstavte si, že sa ráno zobudíte a prvé, čo si všimnete je to, že pokožka na vašej tvári je napätá. To je istý znak suchej pleti. Je potrebné začať starať sa o pleť novým efektívnym spôsobom. Predstavíme vám jednotlivé kroky, ktoré sú v starostlivosti o suchú pleť nevyhnutné.

Po prvé, musíte používať iba produkty určené na suchú pleť. Každý večer sa poriadne odlíčte s použitím jemného odličovača bez alkoholu. Nepoužívajte mydlo ani sprchový gél, v žiadnom prípade nepatria na tvár so suchou pleťou. Obsahujú chemikálie, ktoré pokožku dráždia a narušujú jej prirodzenú ochrannú bariéru, ktorá je pri suchom type pokožky aj tak oslabená zníženou produkciu mazu. Po druhé, dvakrát denne natierajte pleť na tvári kvalitným hydratačným krémom. Robte to napríklad po umytí zubov, aby sa to stalo prirodzenou súčasťou dennej hygieny.

Raz za týždeň si urobte tvárový píling, aby ste odstránili odumreté bunky epidermy. Na internete nájdete množstvo receptov, ako si urobiť píling z domácich surovín, aby sa dal použiť aj na suchú a citlivú pleť. Dávajte si pozor, aby bol predovšetkým jemný, aby ste neskončili s červenými škrabancami na tvári.

Masky z bahna sú tiež výborné na suchú pleť. Obsahujú napríklad vulkanický popol, ktorý je plný výživných látok a stopových prvkov. Skúste napríklad French Green Mud mask, ktorá poskytuje hĺbkovú hydratáciu a detox. Na trhu je množstvo masiek na suchú pleť, z ktorých si môžete vybrať.

Nakoniec si treba uvedomiť, že o pokožku sa musíme starať aj zvnútra. Krémy nie sú všetko. Nezabúdajme na správnu výživu. Ak máte unavenú pokožku, je to prvý znak dehydratácie. Je potrebné viac piť. Predovšetkým čistú vodu alebo minerálne vody. Nezamieňajte si pitný režim za konzumáciu Red Bullu, ten vám so smädom nepomôže. Vymeňte fastfood za čerstvú zeleninu a ovocie v BIO kvalite.

Prevencia je nadovšetko. Nezabúdajte na to, keď budete vystavovať tvár slnečným lúčom. Nechoďte von bez primeraného ochranného faktoru. S pribúdajúcimi rokmi by vám to pokožka mohla spočítať. Nech sa vám radšej poďakuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *