Tvár

Aké sú rozdiely medzi BB, CC a DD krémami?

BB krém spôsobil revolúciu na kozmetickom trhu. Avšak už nejaký čas sa môžete stretnúť aj s CC a DD krémami. Ako sa táto kozmetika líši od ich predchodcu? Aké vlastnosti má BB, CC a DD krém a na čo sú určené?

BB krém – vlastnosti

BB krém je odvodený z Ázie, kde ženy používajú túto kozmetiku už od osemdesiatych rokov. Málokto vie, že BB krém bol vynájdený v Nemecku; je ťažké tomu uveriť, pretože ju popularizovali ázijské dievčatá. Spočiatku bol BB krém elitnou kozmetikou, ktorú používali iba kórejské herečky, ale zmenila sa. Dnes ju denne používajú ženy z celého sveta.

Ázijské dievčatá sú známe svojou bezchybnou pleťou, čo je dôvod, prečo v posledných rokoch európske a americké kozmetické spoločnosti dychtili používať recept BB krému. V súčasnosti má takmer každá značka vo svojej ponuke vlastnú verziu tejto kozmetiky.

Skratka „BB“ pochádza z názvov „Blemish Balm“, „Beauty Balm“ alebo „Blemish Base“. Všetky sa týkajú univerzálnych vlastností tejto kozmetiky, ktorá kombinuje účinky základu, hydratačného krému a korektora. Mnohé z originálnych BB krémov obsahujú ďalší opaľovací krém, pretože ázijky dávajú prednosť pobytu mimo slnka. Tento trend napodobnili aj niektorí európski výrobcovia krémov.

BB krém nahrádza niekoľko rôznych kozmetických prípravkov, čo je jeho najväčší prínos. Stúpenci tejto kozmetiky ho používajú namiesto krému, korektora a samotného základu.

BB krémy primárne zvlhčujú, zmatnia a zjednocujú pleť a niektoré z nich ju navyše rozjasňujú. Originálne BB krémy obsahujú silikóny, ktoré vyhladzujú pokožku a maskujú drobné jazvy, najmä jazvy po akné.

BB krém – pre koho je určený?

BB krém je určený hlavne pre mládež, pretože ťažký základ sa neodporúča pre ich jemnú, mladú pokožku. Pretože táto kozmetika zvláda mnohé nedokonalosti a zároveň nepreťažuje pokožku, môžu ju používať aj staršie ženy. Ak však máte problematickú pleť, len CC krém splní na vaše potreby.

CC krém – vlastnosti

CC krémy sú považované za vylepšenú verziu BB krémov, pretože, podobne ako tieto, vyživujú a hydratujú pleť, ale poskytujú plnšie pokrytie.

Skratka „CC“ znamená názvy „Color Control Cream“, „Color and Care“ alebo „Color and Correct“. Všetky tieto výrazy sa týkajú pôsobenia kozmetiky, ktorá spočíva v zakrývaní nedokonalostí a zlepšení stavu pleti.

CC krém – pre koho je určený?

CC krém nebude plniť potreby žien, ktoré majú vážne kožné problémy, ako sú hlboké jazvy, vážne zafarbenie kože, alebo zápal. Tieto typy nedostatkov vyžadujú špeciálne zaobchádzanie a nie je možné ich zamaskovať.

BB krém a CC krém – podobnosti a rozdiely

CC krém je založený na receptúre BB krému, ale je určený pre problematickejšiu pokožku. Účinok CC krému, ako BB, je založený na kombinácii korektora a základu, pričom druhý z nich má silnejšie krycie vlastnosti. CC krém je primárne zameraný na zmatnenie závažných kožných zmien, ako sú akné, jazvy po akné, pavúčie žilky, rozšírené kapiláry a začervenanie, zatiaľ čo jeho liečivé vlastnosti sú sekundárne. BB krémy sú úplným opakom. Ich hlavnou úlohou je urýchliť regeneráciu podráždenej pokožky. Rozdiel je preto jednoduchý: CC krém maskuje lepšie ako BB krém a navyše rozjasňuje pokožku, ale na druhej strane nepodporuje liečbu lézií tak účinne ako BB krém, ktorý je antiseptický a protizápalový.

DD krém – vlastnosti

Skratka „DD“ znamená „Dynamic Do-All“. DD krém kombinuje účinky krémov BB a CC a navyše obsahuje zložky proti vráskam. Z tohto dôvodu bojuje s príznakmi starnutia pokožky a maskuje jemné vrásky.

DD krém je navrhnutý tak, aby poskytoval ešte lepšiu starostlivosť a lepšie maskovacie účinky ako jeho predchodcovia, ako aj hydratáciu pokožky tváre. Mal by však byť kozmeticky ľahší.

DD krém – pre koho je určený?

DD krémy majú silnejšie kondicijujúce vlastnosti ako BB a CC krémy. Ich hlavnou charakteristickou črtou je cieľová skupina – DD krémy sú určené pre ženy s vyzretou a náročnou pokožkou. Preto sú vlastnosti tohto kozmetického prostriedku, ktoré nielenže maskujú, ale aj bojujú proti vráskam a rozjasňujú pokožku. Ďalej, sú zamerané na prevenciu procesov starnutia pokožky a na zmiernenie príznakov únavy.

BB krém, CC krém a DD krém – ako sa od seba líšia?

V spätnom pohľade je možné konštatovať, že BB krémy sa osvedčili najmä v skupine teenagerov a žien, ktoré od základu nevyžadujú plné pokrytie alebo osobitnú starostlivosť. CC krém poskytuje pokrytie pre ženy s problematickou a sfarbenou pokožkou. DD krém je určený na zvýšenie kondicijujúceho účinku a uspokojenie potrieb zrelej pleti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *