Pokožka Tvár

Bezchybná pleť ihneď! Našich top 9 najlepších sér na tvár s vitamínom C

Pokiaľ ide o revitalizáciu pleti, neexistuje nič lepšie ako vit. C. Táto látka je pozoruhodná pre rýchle vytvorenie efektu kľudnejšej, mladej a žiariacej pleti. Postupom času sa tejto základnej látke podarí zjednotiť tón vašej pleti, pomôže jej zbaviť sa pigmentových škvŕn a iných hyperpigmentácií, rozjasňuje pleť, posilňuje ju a robí ju odolnou voči negatívnym vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok. Vaša pleť s poriadnou dávkou vitamínu C ožije! Viete, v ktorých kozmetických prípravkoch ho máte hľadať? Prečo sérum na tvár s vitamínom C urobí pre vás viac ako krém na tvár? A najdôležitejšia otázka: Ktoré sérum na tvár s vitamínom c je najlepšie? Pokračujte v čítaní a zistite to!

Vitamín C v pleťových prípravkoch

Aj vy si spájate vitamín C len s výživovými doplnkami? Vitamín C, to je bezpochyby omnoho viac ako len tabletky. Všetci dobre vieme a je nám jasné, že celé naše telo potrebuje túto základnú látku, ale vedeli ste, aký ohromne dôležitý je vitamín C v starostlivosti o pleť? Kozmetické prípravky s obsahom vitamínu C sa považujú za základné – a preto aj veľmi populárne – produkty na starostlivosť o pleť, ktoré používajú ľudia v každom veku. Ženy, ktoré dbajú o svoj vzhľad vedia túto kozmetiku oceniť a považujú ju za vysoko efektívnu na omladenie, rozjasnenie pleti a odstránenie akné.

Vitamín C na tvár: Aký účinok môžete očakávať?

  • mladú, pevnú pleť bez vrások
  • žiadne vyrážky
  • žiadne pigmentové škvrny
  • zjednotený tón pleti
  • rozjasnenie a zvýraznenie pleti
  • ochrana pred útokom UV lúčov a prostredia

… stačí vám nájsť to správne sérum.

Sérum na tvár s vitamínom C

Ak hľadáte vitamín C v jeho najkvalitnejšej forme, mali by ste vedieť, že bolo dokázané, že táto látka je najefektívnejšia, keď sa nachádza v sére na tvár. Ďalšia vec, ktorú si musíte uvedomiť je, aby mohol vitamín C opraviť, zlepšiť a oživiť pokožku, musí preniknúť hlboko do pleti. Preto dobre vstrebateľné a ľahké sérum na tvár je ideálnym prostredím a najlepším „dopravným prostriedkom“ pre vitamín C. Vyberte si najlepšie hodnotené, najefektívnejšie a… jednoducho najlepšie sérum na tvár s vitamínom C! Ako to urobiť? Náš rebríček vám túto úlohu určite uľahčí. Zistite, ktoré sérum na tvár s vitamínom C je najlepšie!

Hodnotenie najlepších sér na tvár s vitamínom C. Recenzie, výsledky, účinky

1. Nanoil, Vit. C Face Serum
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť:
po 20-tke, po 30-tke, po 40-tke, po 50-tke, po 60-tke

stránky produktu: www.nanoil.sk

rozjasnenie pleti | omladenie | antioxidácia | faceliftingový efekt | zvýšenie lesku | stop vráskam | odpočinutá a upokojená pleť | stop akné a jazvám po akné | stop nedokonalostiam

Najlepšie hodnotený produkt na pleť s obsahom najlepšej verzie vitamínu C, ktorý je stabilný, silný a schopný v momente zlepšiť vzhľad pleti. Posilňuje pleť a pomáha sa jej rýchlejšie zregenerovať. Je nepopierateľné, že vitamín C, ktorý je uzamknutý v sére na tvár od Nanoilu má nesmierny vplyv na zdravie pleti – v pozitívnom slova zmysle, samozrejme. Keďže sa vo veľkej fľaške (50 ml) skrýva najlepšia forma vitamínu C, môžete očakávať, že vám poskytne celý rad benefitov, ktoré vám tento typ kozmetiky môže ponúknuť.

Nanoil sérum na tvár je obohatené o extrakt z koreňa Punarnava, čo je vzácny a výnimočne silný antioxidant, ktorý si vie efektívne poradiť a bojovať proti voľným radikálom. Je tiež bohatý na flavonoidy a ftaláty, ktoré sú známe tým, že odďaľujú starnutie. Nanoil Vit. C Face Serum zanecháva pleť mladistvo vyzerajúcu, hladšiu, žiarivú a zjednotenú, čo potvrdzujú aj recenzie. Účinky, ktoré vám prináša Nanoil sérum na tvár s vitamínom C spĺňajú požiadavky používateliek.

2. Christian Dior, Capture Youth Intense Rescue
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť: po 30-tke, po 40-tke, po 50-tke

jemnosť |  stop vráskam |  revitalizácia | oživenie |  zlepšenie pleti

Sérum na tvár s vitamínom C od Dioru je prvotriednou kozmetikou, ktorá má už po prvom použití silný účinok na oživenie pleti a viditeľné rozjasnenie pleti. Toto sérum nielenže pomôže pleti v rýchlejšej regenerácii, ale ju aj upokojuje. Pokožka je plná energie a nevykazuje žiadne známky únavy. Youth Intense Rescue, to je luxusná starostlivosť o pleť, zjednotený tón pleti a redukcia vrások.

Používateľky hovoria, že vďaka tomuto séru ich tvár vyzerá mladšie. Zlepšuje sa taktiež hustota a odolnosť ich pokožky. Používateľky ale uznávajú Youth Intense Rescue predovšetkým kvôli tomu, že vie udržať bezchybný vzhľad ich pleti.

3. BABOR, Reversive Anti-Aging Serum
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť:
po 40-tke, po 50-tke

stop vráskam | „rozmazaný“ efekt | rozjasnenie pleti | jemnosť

Babor sérum na tvár je ďalším luxusným kozmetickým produktom, ktorý nám ponúka zmes vitamínu C a vitamínu E – obe sú určené na omladenie pleti, stimuláciu syntézy kolagénu a elastínu a robia pleť odolnou voči poškodeniu.

Výrobca tvrdí, že sérum odstraňuje známky starnutia, tvár bude vyzerať odpočinuto a mlado, zanecháva pleť sviežou. Textúra je zamatová, takže aplikácia je príjemná a jednoduchá. Sérum je ideálne na aplikáciu pod make-up. Vďaka špeciálnym trblietavým pigmentom, Reversive Anti-Aging Serum od Barboru môžete používať aj ako náhradu za rozjasňujúci podklad pod make-up.

4. CLOCHEE, Antioxidant Oil Serum with Vit. C
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť:
po 30-tke, po 40-tke, po 50-tke

stop vráskam | účinok proti starnutiu | zlepšenie odolnosti | stop začervenaniu | stop popraskaným žilkám | oprava pleti | upokojenie

Toto sérum s vitamínom C je určené pre citlivú a zrelú pleť. Upokojuje všetky druhy podráždenia pleti a poskytuje ochranu proti škodlivým a environmentálnym vplyvom, ako je smog, toxíny, mrznúce počasie, UV žiarenie a slnko. Navyše, toto sérum na tvár zabraňuje aj fotostarnutiu a zjemňuje textúru pleti, výsledkom čoho je príjemne jemná tvár.

Toto olejové sérum od Clochee vytvára na pokožke ochranný film, aby zabránil úniku vlhkosti z epidermy. Ďalšie zložky Antioxidant Oil Serum with Vit. C, ktoré stoja za zmienku sú slnečnicový olej, jojobový olej, olej z hroznových jadierok a slivkový olej.

5. SesDerma, C-Vit Liposomal Serum
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť: po 20-tke, po 30-tke, po 40-tke, po 50-tke

omladenie | rozjasnenie pleti | stop hyperpigmentáciám | zvýšenie žiarivosti

Toto sérum na tvár od SesDermy ponúka stabilnú zložku vitamínu C, ktorá má veľmi uspokojivé účinky. Keďže sa považuje za účinné, mnoho používateliek nehľadí na obsah kontroverzných zložiek v sére, ako sú PEG, alkoholy a parabény. Okrem týchto nedostatkov, C-Vit Liposomal Serum spĺňa svoj účel veľmi dobre a pleť zanecháva úžasne upokojenú a jasnejšiu. Taktiež odstraňuje pigmentácie a jazvy po akné. 

Tento prípravok na starostlivosť o pleť nie je vhodný pre citlivú pokožku kvôli vyššie spomenutým kontroverzným látkam. Pleť je po aplikácii tohto séra napnutá, a to prispieva aj k zhoršeniu dehydratácie. Vráťme sa však k dobrým vlastnostiam, C-Vit Liposomal Serum spomaľuje fotostarnuie, čo znamená, že sa môže využiť aj ako stratégia proti starnutiu.

6. EMMA HARDIE, Vitamin C Intense Daily Serum
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť:
po 20-tke, po 30-tke, po 40-tke

zlepšenie pleti | jemnosť | stop nedokonalostiam | rozjasnenie pleti

Toto sérum s vitamínom C od Emma Hardie viditeľne zlepšuje stav pleti. Po používaní tohto séra ste o krok bližšie k odstráneniu pigmentových škvŕn. Okrem toho, Vitamin C Intense Daily Serum odstraňuje začervenanie pleti a jazvy po akné. Dokonca sa postará aj o nedokonalosti pokožky, predchádza vzniku akné a vaša pleť bude vyzerať pokojnejšie, odpočinuto a výborne hydratovane. Vitamín C, ktorý je súčasťou séra, ochraňuje pleť pred voľnými radikálmi a minimalizuje sekréciu mazu. Hovorí sa, že zlepšuje aj odolnosť pokožky.

Používaním Vitamin C Intense Daily Serum dosiahnete aj ďalší vytúžený efekt, ktorý sa týka produkcie melanínu – je schopné brzdiť vylučovanie melanínu. Sérum je obohatené o vitamín B3, vďaka ktorému si pokožka udržiava viac vody. Tento vitamín zároveň upokojuje podráždenia a odstraňuje začervenanie. Extrakt z červených rias efektívne chráni pleť pred UV lúčmi.

7. Kiehl’s, Vitamin C Serum Concentrate
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť:
po 20-tke, po 30-tke, po 40-tke, 50-tke

omladenie | rozjasnenie pleti | zvýšenie žiarivosti | jemnosť

Ďalšie sérum na tvár s vitamínom C, ktorý je zmiešaný s olejovými nosičmi, aby sa zabránilo rozkladu vitamínu. Používateľky potvrdzujú, že tieto pleťové prípravky oživujú pleť a – vďaka vitamínu C – rozjasňujú pleť a odstraňujú pigmentové škvrny. Je výborný aj na zmiernenie prvých známok starnutia. Vitamin C Serum Concentrate môžete používať v 20-tke pri zavádzaní protivráskovej stratégie, na ochranu pleti a oddialenie vzniku vrások.

Vitamin C Serum Concentrate od Kiehl’s obsahuje, okrem vitamínu C a olejov, aj kyselinu hyalurónovú, ktorá dodáva pleti signifikantnú dávku hydratácie. To ďalej vedie k zlepšeniu jej odolnosti.

8. The Ordinary, Ascorbyl Glucoside Solution 12%
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť:
po 30-tke, po 40-tke, 50-tke

rozjasnenie pleti | zvýšenie žiarivosti | omladenie | antioxidácia

Sérum na tvár s 12% koncentrátom vitamínu C je dobrým riešením pre nevýraznú a unavenú tvár; buď s jemnými líniami alebo hlbokými vráskami. Je potrebné spomenúť aj jednu z jeho najväčších výhod, čo je fakt, že prípravok zlepšuje odolnosť pleti voči nepriaznivým environmentálnym vplyvom. Ďalšie pozitíva dosahuje vďaka vysokej koncentrácii vitamínu C, ktorá merateľne rozjasňuje pleť a zlepšuje žiarivosť, a preto je pleť svieža a mladistvo vyzerajúca. Už názov tohto séra na tvár od The Ordinary naznačuje, že obsahuje derivát vitamínu C – askorbyl glukozid, ktorý sa premieňa na kyselinu askorbovú („originálnu“ formu vitamínu C), aby vám poskytla všetky benefity vitamínu C.

Tento kozmetický prípravok je perfektný pre pleť po 30-tke, pretože o zrelú pleť sa vie dobre postarať, zabraňuje rozkladu kolagénu a elastínu a zvyšuje efekt, ktorý prináša kyselina hyalurónová. Tieto kladné vlastnosti ho robia účinným na boj proti vráskam a ich redukciu. Vitamín C, ktorý je v Ascorbyl Glucoside Solution 12% ovplyvňuje aj kapiláry, tým, že spevňuje ich steny a robí ich elastickejšími.

9. AVON, Anew Vitamin C Brightening Serum
sérum na tvár s vitamínom C pre pleť:
po 30-tke, po 40-tke, 50-tke

jemnosť | rozjasnenie pleti | zlepšenie pleti

Gélové sérum na tvár je veľmi príjemné a má intenzívnu vôňu. Jeho hlavnou úlohou je rozjasniť pleť, aby ju neskôr vyhladilo a oddialilo starnutie. Je to dobré denné sérum na tvár na rozjasnenie pleti a zlepšenie jej vzhľadu, s čím súhlasí aj väčšina používateliek. Účinky sú viditeľné už po prvom použití – pokožka sa stáva žiarivejšou, jemnejšou a vyzerá odpočinuto.

Toto sérum neovplyvňuje nanášanie make-upu, čo znamená, že ho môžete aplikovať pod make-up. Hovorí sa, že Anew Vitamin C Brightening Serum je dobrým riešením pre tých, ktorý chcú predísť vráskam, viditeľne zlepšiť svoju pleť a darovať jej mladistvý vzhľad.

Správna aplikácia séra na tvár s vitamínom C

Čo môžete urobiť preto, aby bolo vaše sérum na tvár efektívnejšie? Aby ste dosiahli vytúžený efekt, najdôležitejšou vecou, ktorú musíte urobiť, je pripraviť si pleť pred aplikáciou séra. Inými slovami, mali by ste si pleť perfektne vyčistiť. Odstránenie make-upu a umytie tváre jemnou čistiacou penou alebo gélom je základným a povinným krokom, ktorý musíte podstúpiť, ak si chcete vychutnať všetky benefity séra na tvár s vitamínom C. Po druhé, nezabudnite si tvár pretrieť tonikom, ktorý tvár ukľudňuje, zmierňuje podráždenia a zvyšuje schopnosť pleti vstrebávať živiny. Po tretie, na odstránenie odumretých buniek si raz týždenne naneste peeling na tvár. Aj vďaka tomuto poriadne zvýšite schopnosť pleti vstrebávať živiny.

Keď už máte pleť poriadne pripravenú, končekmi prstov vklepávajte sérum do pleti. Takýmto spôsobom sa zvýši mikrocirkulácia krvi v pokožke. Tvár si ale nešúchajte, ale namiesto toho si sérum do tváre jemne vmasírujte. Samozrejme, môžete si sérum naniesť aj na krk a hruď. Vždy si potom aplikujte buď denný alebo nočný krém na tvár, v závislosti od času.

Kedy je najvhodnejší čas na aplikáciu séra na tvár s vitamínom C?

Sérum na tvár s vitamínom C môžete používať celý rok, nezáleží na tom, aké je ročné obdobie. To sa však nedá povedať o sére s retinolom, ktoré by sa malo používať len na jeseň a na začiatku jari. Po sére na tvár s vitamínom C môžete siahnuť vždy, keď cítite, že vaša pleť potrebuje dávku výživy; keď vidíte, že sa zhoršuje jej stav. Celebrity, modelky aj herečky tvrdia, že sérum na tvár s vitamínom C používajú celý rok, aby si zabezpečili bezchybný vzhľad pleti.

Je však dôležité vybrať si také sérum na tvár s vitamínom C, ktoré je zložené z vysokokvalitných ingrediencií. Avšak, ak nechcete, aby si vaša pleť zvykla na koncentráty aktívnych látok, z ktorých je sérum vyrobené, niektorí špecialisti odporúčajú, aby ste si počas používania séra urobili krátke prestávky. Počas týchto prestávok môžete na tvár používať iné produkty, ako je napríklad retinolové sérum na tvár alebo hyalurónové sérum na tvár.