HAIR MASK

Líčenie Trendy a Vychytávky

Dátum:

Úvod

Líčenie je jedným z najdôležitejších aspektov módy a krásy. Je to neoddeliteľná súčasť každodenného života mnohých žien, ale aj niektorých mužov. Líčenie sa v priebehu rokov vyvíja a mení, či už je to v technikách aplikácie, vo farbách, v produktoch, ktoré sa používajú, a dokonca aj v tom, čo je považované za „trendy“. To, čo bolo pred pár rokmi módne, môže byť dnes považované za zastarané – a naopak. V tomto blogu si prejdeme niektoré z týchto trendov a „vychytávok“, takže si pripravte vaše štetce a palete farieb a poďme na to!

Trendy v Líčení

Neónové Farby

Neónové líčenie sa v posledných rokoch stalo obrovskou senzáciou. Tieto výrazné a žiarivé farby vám umožnia skutočne sa vynímať a vyjadriť svoju jedinečnú osobnosť. Neónové očné tiene, rúže a dokonca aj maskary sú v súčasnosti veľmi žiadané nielen na bežné dni, ale aj na veľké udalosti alebo na párty.

Minimalistické Líčenie

V kontraste k výrazným a odvážnym neónovým farbám je tu aj minimalistické líčenie. Cieľom tohto trendu je dosiahnuť prirodzene vyzerajúci a svieži vzhľad s minimom produktov. Linksaké fondteny, ľahké krytie, prirodzené farby a dokonca aj „nahé“ pery sú kľúčovými prvky tohto trendu.

Vychytávky v Líčení

Baking

Baking, alebo „pečenie“, je technika, ktorú si môžu osvojiť všetci, ktorí sa chcú naučiť, ako skutočne fixovať svoje líčenie. Tento proces spočíva v použití veľkého množstva transparentného pudru súper potvrdenie korektora a fundenia. Púder sa nechá na tvári niekoľko minút, aby sa „uvaril“ a potom sa prebytočný púder odstráni.

Contouring a Highlighting

Contouring a Highlighting sú techniky, ktoré sa používajú na vylepšenie a zdôraznenie určitých častí tváre. Contouring pomáha vytvárať ilúziu definovanejšej štruktúry tváre tým, že dodáva tieň na určité oblasti, ako je napríklad do nosa alebo líc. Naproti tomu highlighting sa používa k zdôrazneniu určitých častí tváre a dodaniu jej zdravého žiara.

Záver

Ako vidíte, líčenie je svet plný možností, kde môžete experimentovať s množstvom trendov a techník. Bez ohľadu na to, či sa vám viac páči neónové líčenie alebo minimalistický vzhľad, alebo ak vás viac zaujíma pečenie a kontúrovanie, je tu niečo pre každého. Takže zapnite svoju kreativitu a začnite skúšať tieto trendy a vychytávky v líčení!