Tvár

Marula olej v starostlivosti o pleť & vlasy. Chystáte sa na marulu rovnako ako africkí sloni?

Marula olej je často v porovnaní s populárnym arganovým olejom – väčšinou z hľadiska vlastností. Je to univerzálna, prírodná, antioxidačná kozmetika. Ako funguje marulový olej? Ako ho môžete použiť v kozmetike?

V kozmetike sú oleje čoraz bežnejšie. Medzi africkými je marula olej jednou z najlepších možností, ktorá sa získava z ovocia stromu s rovnakým názvom (Sclerocarya Birrea). Je to vážna konkurencia marockému arganovému oleju, ktorý je teraz súčasťou takmer každej kozmetiky.

Marulový vs Arganový olej

Víťazstvi – v súboji marulového a argánového oleji – nemôže byť považované za samozrejmosť. Oba zabezpečujú komplexnú starostlivosť a súbor výhod, o ktoré sa môžete zaujímať. Pred výberom jedného z nich by sme mali poznať podobnosti a rozdiely.

Akým spôsobom sa líši marulový a arganový olej?

  • Oba oleje pochádzajú z Afriky, ale marulalový olej sa získava z divo rastúcich rastlín.
  • Marulový olej má viac kyseliny olejovej, takže je lepší na vyživovaníe a hydratáciu.
  • Aj keď obidva oleje výborne regenerujú a omladzujú, marula je pre pokožku ľahšia.
  • Majú zlatistú farbu, ale vôňa je iná – marula jemne vonia orechmi.

Marulový olej – charakteristika

Môžete ho rozpoznať niečím viac ako vôňou orechov (jemná, príjemná a nezabudnuteľná). Má veľmi ľahkú konzistenciu, takže sa okamžite vstrebáva a na pokožke nezanecháva mastnotu. Okrem toho, marulový olej vydrží veľmi dlho a udržuje si svoje vlastnosti po veľmi dlhú dobu. Stačí ho uložiť na chladnom, suchom a tmavom mieste.

Viete, čo sa si vo vnútri skrýva marulový olej? Kompletná sada naozaj hodnotných živín: veľa omega-9 mastných kyselín, antioxidant vitamín E, vitamín C a flavonoidy.

Vlastnosti marulového oleja (najmä jeho ľahká konzistencia) a jeho zložky sú populárny v kozmetike. Na pokožku tela a tváre, na vlasy, ošetrenie pokožky hlavy, nechtov a dokonca aj popraskané pery, alebo slabé riasy.

Pôsobenie marula oleja

Aké sú vlastnosti marula oleja?

Vďaka obsahu niekoľkých antioxidantov spomaľuje procesy starnutia a zabraňuje príliš skorému vzniku vrások. Hlavným cieľom je však udržanie stabilnej úrovne vlhkosti pokožky. Mastné kyseliny, prítomné v marulovom oleji, posilňujú prirodzenú hydro-lipidovú vrstvu, takže úroveň hydratácie – tak dôležitá pre naše zdravie a krásu – zostáva rovnaká.

Navyše je to prirodzený UV filter. Marulový olej aplikovaný na kožu chráni pred škodlivým UV žiarením a zároveň regeneruje. Odporúča sa na liečbu akné, pretože obsahuje výživné flavonoidy a podporuje bunkovú obnovu. Nielen, že zlepšuje regeneráciu pokožky, ale aj zvyšuje jej pružnosť a pružnosť stimuláciou syntézy kolagénu.

Ak sa používa pravidelne, marulový olej je liek na pigmentové škvrny, strie a celulitídu. Znižuje zápal kože, podporuje regeneráciu pokožky a neupcháva póry. Okrem toho, že zjemňuje tón pleti a dodáva odolnosť. Je to liek na mnohé kožné problémy.

Ideálny na ošetrenie vlasov olejom

Hľadáte olej, ktorý bude kondicionovať vaše vlasy a nezaťaží ich, alebo ich nezanechá mastné? Medzi prírodnými olejmi je ťažké nájsť olej, ktorý prekoná ten marulový. Je tiež konkurentom oleja z makadamiových orechov, známeho ako miznúci olej (kvôli neuveriteľnej schopnosti prispôsobiť sa pokožke).

Prečo sa používa marulalový olej na vlasy?

  • Zjemňuje vlasy na dotyk.
  • Zlepšuje vlhkosť a vyživuje každý prameň.
  • Nielenže vlasy vyhladzujú, ale im aj poskytuje lesk.
  • Zvláda najnezvládnutejšie pramene.
  • Chráni pred slnečným svetlom, mrazom a teplom.
  • Zrýchľuje rutinu sušenia a stylingu.
  • Zabraňuje vzniku statických chĺpkov.
  • Definuje jemné vlny a kučery.
  • Marulový olej zabezpečuje vitalitu a mladistvosť vlasov.

Marula je zbožňovaná … slonmi

Zábavný fakt nakoniec! Podobne ako ženy, ktoré milujú marulový olej v starostlivosti o vlasy, marulu zbožňujú slony. Ohromujúca vôňa ovocia stromu marula priťahuje práve tieto zvieratá. Prejdu dlhé vzdialenosti, aby oberali ovocie zo stromov marula (súčasne lámu vety a poškodzujú kmene; našťastie, stromy marula si rýchlo regenerujú takéto škody). Sloni zbierajú čerstvé ovocie a ovocie, ktoré už kvasí. V dôsledku toho sa okolo stromov marula často stretávame s opitými slonmi!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *