Tvár

Všetko, čo potrebujete vedieť o podkladovom makeupe

Make-up je umenie, niekedy trvá aj pár rokov, kým sa naučíme ho robiť správne. Experimentujeme s farbami a rôznymi výrobkami a často sa uspokojíme s výsledkom, aj keď sa odlišuje od pôvodného zámeru. Podkladový makeup je jedným k tých produktov, ktorý musí každému osobne dokonale sedieť, inak dokáže zničiť celú snahu. Viete ako si vybrať ten správny? V tomto článku nájdete všetko, čo by ste mali vedieť predtým, ako sa vyberiete kúpiť podkladový makeup.

Krok prvý- čistá pleť

Pretým, ako si čokoľvek dáte na tvár, musí byť vaša pleť dokonale očistená a hydratovaná. Najúčinnejšia metóda je tvárový píling, odstráni všetky odumreté bunky a nečistoty či zvyšky maeupu, ktoré na pokožke sú. Okrem toho venujte pozornosť hĺbkovej hydratácii. Hlavne v oblastiach ako sú líca a okolie nosných dierok. Tam sa najčastejšie vytvárajú suché odlupujúce sa miesta v makeupe.

Krok druhý – Typ pleti

Existujú rôzne typy pleti, a každý z nich má osobitné potreby. Ak máte pleť suchú, potrebujete si vybrať podkladový makeup na olejovej báze. Ale aj je vaša pleť zmiešaná, čiže sa leskne v oblasti T-zóny, zvoľte si určite matný tekutý púder. Rozlišujeme ešte tekuté makeupy s plným, stredným alebo ľahkým krytím. Ak potrebujete zakryť veľa, vyberte si plné krytie a dobrý korektor. Okrem toho si všímajte z čo je zložený výrobok, ktorý chcete kúpiť. Ingrediencie by mali byť prírodné a pozor na škodlivé látky. Po niektorých výrobkoch sa totiž môžete nepekne vyhodiť.

Krok tretí – Správny oditeň

Môže sa zdať úplne nemožné zladiť odtieň podkladu s vašou pokožkou, ale nie je to tak. Stačí skúšať. Vyskúšajte si výrobok v obchode na zápästí. Radšej to neskúšajte na tvárí, ktorá môže byť opálená a navyše umelé svetlo v obchode hodne skresľuje farby. Zápästie si dobre obzrite von pred obchodom na dennom svetle. Ak sa makeup dobre rozplynie, je to váš odtieň.

Krok štvrtý – Odtieň podľa ročného obdobia

Možno ste zistili, že vám nevyhovuje ten istý podklad v lete aj v zime. Je to tým, že cez zimu býva naša tvár bledá a v lete vplyvom slnke viac tmavá. Preto si skúste kúpiť dva produkty rovnakej značky, ktorá vám vyhovuje, ale každý v inom odtieni. Potom podľa ročného obdobia používajte svetlejší alebo tmavší odtieň.

Krok piaty – Podkladový krém

Ak chcete, aby vám makeup držal na tvári bez problémov aj dlhšie, použite najprv správny podkladový krém. Uvidíte, že potom nebudete musieť makeup opravovať a aj večer budete vyzerať sviežo.

Krok šiesty – aplikácia

Je to u každého individuálne, ako si nanáša makeup na tvár. Každému vyhovuje niečo iné. Tekuté makeupy sa dajú nanášať hrubým štetcom alebo vlhkým Beauty Blenderom. Penové makeupy a tiež krémové sa lepšie nanášajú prstami a je dobré ak ich predtým zohrejete v dlani, budú sa rovnomernejšie roztierať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *