Tvár

Kyselina hyalurónová. Môžem ju používať samotnú?

Za svoju slávu vďačí tomu, že je prirodzená pre našu pokožku a účinkuje na molekuly vody ako magnet – priťahuje a udržiava ich pre dokonalú hydratáciu. Aké sú ďalšie vlastnosti kyseliny hyalurónovej? Ako ju využiť pre maximálne výhody?

Zdá sa, že niejako nevyniká. Kozmetická kyselina hyalurónová je bezfarebná kvapalina v hustej gélovej forme. Poznáme ju už viac ako 70 rokov, odkedy bola pôvodne izolovaná v laboratóriu. Aké sú ďalšie veci, ktoré o nej nepoznáte?

Vlastnosti kyseliny hyalurónovej

Najväčšou výhodou kyseliny hyalurónovej je zvýšenie vlhkosti. Zachytáva molekuly vody a účinne ich viaže na stabilnú úroveň. Táto zložka je zodpovedná za udržiavanie väčšiny vody v tele. Zabraňuje úniku vody, takže ani vlasy ani pokožka nie sú príliš suché.

Je tu však niečo viac. Kyselina hyalurónová pomáha udržiavať mladistvý vzhľad vašej pokožky. Na jednej strane je to vďaka dostatočnej hydratácii. Na druhej strane je to dlhé množstvo ďalších vlastností. Urýchľuje hojenie rán, minimalizuje jazvy, zvyšuje elasticitu pokožky, znižuje vrásky, funguje ako prirodzený filter chrániaci pred vonkajšími prvkami, zvyšuje kvalitu vyrábaného kolagénu.

Viete, že kyselina hyalurónová je tiež zodpovedná za transport iných živín do vnútra vašej pokožky? Dokonale hydratovaná pokožka prijíma viac účinných látok.

Ako funguje – povrchovo, nie povrchne

Mnoho ľudí si myslí, že kyselina hyalurónová funguje vo vnútri pokožky. Tá prirodzená áno. Tá, ktorá sa dodáva kozmetikou? Bohužiaľ nie. Molekuly kyseliny hyalurónovej majú rôznu hmotnosť. Avšak aj tie najmenšie nie sú schopné dostať sa cez zdravú pokožku do hlbších vrstiev. Z hľadiska kozmetiky vyplývajú všetky vlastnosti kyseliny hyalurónovej z jej prítomnosti na povrchu kože. Hydratáciou epidermy kyselina ľahko penetruje iné účinné látky. Upokojuje podráždenie, znižuje náchylnosť k vysušeniu a spevňuje.

Ako používať kyselinu hyalurónovú?

Gél kyseliny z hyalurónovej je skutočne univerzálnou kozmetikou. Nielenže je to skvelá zložka na kondicionovanie pokožky, ale funguje aj ako základ pre domáce kozmetické výrobky a perfektne ladí s obľúbenými krémami, kondicionérmi atď. Nájdite si ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

 • SAMOTNÁ
  Kyselina hyalurónová funguje ako silný hydratačný krém. Môžete si ju kúpiť vo forme ľahkého gélu a aplikovať si ju na zvlhčenie pokožky tváre, krku a dekoltu. Pred vyhladením kyseliny hyalurónovej na pokožku je vhodné namočiť si pokožku vodou alebo hydrosolom tak, aby ju mohla kyselina naviazať.
 • POD OČI
  Vďaka úžasným hydratačným a napínacím vlastnostiam funguje ako účinné sérum na tvár, ktoré možno aplikovať aj na vašu jemnú pokožku pod očami. Jednoducho naťukajte trošku kyseliny hyalurónovej na pokožku pod očami, aby ste zmenšili jemné línie, vylepšili tón pleti, spevnili pokožku a zosvetli ju. Krém pod oči sa absorbuje ľahšie a funguje ako intenzívna terapia.
 • PRIDANÁ DO ZVLHČOVAČA
  Môžete si ju taktiež zmiešať s obľúbenou kozmetikou. Obohatenie krému kyselinou hyalurónovou zlepšuje spôsob, akým krém pôsobí, zvyšuje absorpciu a hydratáciu. Ak chcete urobiť príliš ťažký, hustý krémový ľahším, pridajte niekoľko kvapiek hyalurónového gélu.
 • PRIDANÁ DO TÓNIKA
  Kyselina hyalurónová prirodzeným spôsobom zlepšuje hydratačný výkon tónika. Pridaním niekoľkých kvapiek tejto zložky môžete každému toniku dodať hodvábnu konzistenciu a vašu pokožku dokáže jemne a nápadne zvlhčiť.
 • S PRÍRODNÝM OLEJOM
  Zmiešanie kyseliny hyalurónovej s obľúbeným rastlinným olejom je najlepší spôsob, ako čo najlepšie využiť túto zložku. Takýto duet funguje ako účinné olejové sérum, ktoré viaže vodu vo vašej pokožke a (vďaka oleju, ktorý je zmäkčovadlom) zabraňuje dehydratácii, vyhladzuje a chráni napr. proti slnečnému žiareniu.
 • NA KONČEKY VLASOV
  Rovnaká zmes – kyselina hyalurónová plus olej – bude fungovať na ochranu a starostlivosť o vaše vlasy. Tento typ séra na končeky vlasov zabraňuje štiepeniu, dodáva jemnosť a chráni pred mechanickým poškodením.
 • NA VLASY
  Aj keď sa o kyseline hyalurónovej hovorí viac, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, je to zaujímavé obohatenie prípravkov na starostlivosť o vlasy. Môžete si ju pridať do šampónov, kondicionérov a masiek. Aké výhody získate? Kyselina hyalurónová zintenzívňuje ich pôsobenie a dodáva efekt hodvábne hladkých vlasov. Znižuje schnutie umývaním z dôvodu látok obsiahnutých vo všetkých šampónoch.
 • NA STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU HLAVY
  Aplikácia kyseliny hyalurónovej priamo na pokožku hlavy sa podobá zvlhčujúcemu séru. Je to zložka, ktorá znižuje podráždenie, prináša úľavu, posilňuje korienky a dokonca zdvíha korienky vlasov.
 • S KOSMETICKOU HLINKOU
  Hlinkové masky sú stále viac a viac populárne. Ak si prajete zlepšiť ich účinky, použite kyselinu hyalurónovú namiesto vody. Miešanie kozmetickej hlinky s kyselinou hyalurónovou znamená príjemnejšiu krémovú konzistenciu, intenzívnejšiu prácu a lepšiu hydratáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *