Iné

Umývanie vlasov CWC metódou: Najlepšie produkty a typy vlasov

CWC metóda umývania vlasov tu existuje už niekoľko rokov. Je skvelá na kučeravé a vlnité vlasy, ale účinná je aj na super rovné vlasy. Vďaka condition-wash-condition metóde sú vlasy oživené, vyživené a hydratované. V dnešnom príspevku vám ukážeme najlepšie produkty na CWC, krok za krokom v procedúre a typy vlasov, na ktoré sa najlepšie hodí.

Čo je CWC?

CWC – to sú tri kroky vo vašej rutine pri umývaní vlasov. Medzi tieto kroky patrí:

  1. Conditioning (kondicionér)
  2. Washing (umývanie)
  3. Conditioning (kondicionér)

CWC metódu môžete používať pri každom umývaní vlasov. Začiatočníkom zaberie trochu viac času, ale keď si ju osvojíte, tak vám to pôjde veľmi rýchlo.

CWC metóda Krok za krokom

1. Kondicionér

Prvým krokom CWC metódy je nanesenie kondicionéru na dĺžky vlasov. Aplikujte ho buď na mokré alebo suché vlasy. Nevymývajte ho. Pokračujte k druhému kroku.

2. Umývanie

Druhý krok zahŕňa umývanie vlasov tak, ako to robíte obyčajne. Napeňte šampón v dlaniach a jemne si premasírujte pokožku hlavy. Šampón a kondicionér si vymyte pomocou vlažnej vody.

3. Kondicionér

Tretí a posledný krok CWC metódy zahŕňa aplikáciu kondicionéru alebo masky, ktoré jemne vmasírujete do vlasov, necháte ich pôsobiť niekoľko minút a opláchnete vlažnou vodou.

Aké produkty si vybrať na CWC?

V prvom kroku si vyberte kondicionér bez alkoholu. Mal by obsahovať hydratačné ingrediencie, ako je pantenol, aloe alebo glycerín.

Šampón na CWC by mal byť tiež jemný. Vyberte si taký bez obsahu SLS a SLES. Šampón obsahujúci SLS je dobré používať raz za dva týždne, aby ste hĺbkovo vyčistili pokožku hlavy; nie častejšie.

Pre ďalší krok s kondicionérom si vyberte emolienčný kondicionér. Je plný olejov, masiel, cetearyl alkoholov, atď. V tomto kroku neváhajte použiť hĺbkovú ošetrujúcu masku. Vyberiete si podľa toho, koľko času tomu môžete venovať a podľa aktuálnych potrieb vašich vlasov.

Kto má najväčší prospech z CWC metódy?

Condition-wash-condition metóda je najlepšia na:

  • kučery,
  • vlnité vlasy,
  • suché vlasy,
  • poškodené vlasy,
  • vlasy so strednou pórovitosťou,
  • vlasy s vysokou pórovitosťou.

Kedy je CWC metóda ZLÝ NÁPAD?

Bohužiaľ, neexistuje jedna metóda alebo produkt pre každého. Jemné vlasy s nízkou pórovitosťou túto metódu asi nebudú obľubovať – môže ich zaťažiť. Najlepší nápad je však vyskúšať túto metódu na vlastných vlasoch.