Iné

Starostlivosť o riasy: Má aplikácia séra na riasy nejaký zmysel?

Každý z nás by chcel mať dlhé, husté a úžasné riasy, ale nie každý si je vedomý základného faktu a to, ako sa o nich dobre starať. Údajne až v 80% prípadoch siahneme po sérach na riasy, trochu menej často ako siahame po umelých mihalniciach. Oplatí sa bližšie pozrieť na to, či každé sérum na riasy má rovnaké účinky a či aplikácia takýchto „zlepšovákov“ má nejaký zmysel.

To, ako riasy vyzerajú – či sú dobre hydratované, vyživené a silné – záleží od ich stavu. Je dobré si uvedomiť, že rastový potenciál sa líši od jednej osoby k druhej. Je dokázané, že dĺžku, hustotu a objem rias má každý napísaný v svojich génoch. Vo väčšine prípadov však nie je úplné využitý skvelý potenciál rias kvôli spôsobu, ako si nanášame maskaru, ako si odstraňujeme make-up a ako sa staráme o riasy na každodennej báze. To znamená, že každý jeden z nás môže mať krajšie a objemnejšie riasy, ale keď ich chceme vidieť, musíme sa trochu posnažiť. Ktoré kúry na riasy a metódy na zväčšenie objemu sú najlepšie?

Najlepší spôsob, ako dosiahnuť krásne riasy

Najdôležitejšie je začať s dobrými stravovacími návykmi a dobrou hydratáciou tela zvnútra, lebo riedke riasy, vlasy a krehké nechty sú hlavným poznávacím znakom oslabeného organizmu. Bohužiaľ, len konzumácia tých správnych jedál nestačí, lebo – aby boli riasy hustejšie – potrebujú pomoc zvonku. Len vtedy budú zdravé, silné a dlhé. Je niekoľko možností, ktoré nám umožňujú sa dobre postarať o riasy, takže každý si môže nájsť metódu, ktorá mu najviac vyhovuje:

  • používanie ricínového oleja,
  • aplikácia vazelíny,
  • česanie rias a masáž pokožky na očiach,
  • aplikácia sér na riasy,
  • používanie ošetrujúcich maskár.

Keď všetky domáce kúry na riasy (napr. prírodné oleje, kozmetické produkty) zlyhajú, nemáte na výber a musíte siahnuť po umelých riasach (metóda 1:1, 2:1). Nie je to však tá najlacnejšia možnosť a okrem toho majú takéto kozmetické procedúry často neprirodzený výsledok. Preto, ešte predtým, ako si dohodnete schôdzku s kozmetičkou, radšej siahnite po tom najlepšom spôsobe, ako dosiahnuť nádherné riasy, čo je pravidelná aplikácia séra na riasy.

Sérum na riasy. Ako funguje?

Keď nie sme úplne spokojní s tým, ako vyzerajú vaše riasy, tak často siahame po „zlepšovákoch“. Môžeme ich popísať ako transparentné linky plné výživných látok – vyzerajú takmer rovnako, obsahujú praktický štetec, ktorý uľahčuje aplikáciu a sú určené na nanesenie pozdĺž línie rias (aspoň vo väčšine prípadov, lebo čo sa týka aplikácie, tak existujú aj nejaké výnimky). Vďaka čomu sú efektívne?

Sérum na riasy zložené z dobre zvolených ingrediencií preniká do pokožky a dostáva sa k folikulom (preto je také dôležité dodržiavať inštrukcie a nanášať sérum ku korienkom mihalníc). Veď predsa korienky sú kolískou každej mihalnice. Týmto spôsobom dokáže sérum na riasy dopraviť vzácne živiny, ktoré posilňujú riasy, zvyšujú ich odolnosť a regenerujú ich. Keď sú riasy zrekonštruované a majú nižšiu tendenciu vypadávať, tak začnú rásť rýchlejšie a po čase budú hustejšie.

Dokáže každé sérum na riasy podporiť rast mihalníc?

Mali by ste myslieť na to, že aplikácia séra na riasy má zmysel, v prípade, že si vyberiete ten správny produkt – nie akékoľvek sérum, ale to, ktoré ponúka ten najkvalitnejší výber ingrediencií. Konečné výsledky závisia od zloženia séra, takže sa snažte nájsť produkt, ktorý má čo najprírodnejšie zloženie a je obohatené o látky, ktoré dokážu podporiť rast rias (napr. peptidy, bajkaleín). Čím menej ingrediencií, tým lepšie.

Záleží aj na aplikačnej metóde – rozotretie séra na celú dĺžku rias nemá zmysel, lebo živiny by sa mali dostať k „živým“ častiam rias, čo sú folikuly. To vysvetľuje fakt, prečo sú najefektívnejšie tie séra, ktoré sa nanášajú na korienky rias.