Iné

Top domáce kúry pre belšie nechty

Žlté škvrny na nechtoch vznikajú zvyčajne v dôsledku používania lakov na nechty, ale môžu signalizovať aj ochorenie (v tomto prípade budete mať aj iné symptómy). Ak hľadáte prírodné recepty na vybielenie nechtov, verte mi, domáce recepty naozaj fungujú zázračne! Pozrite si top kúry na čisté nechty bez fľakov.

Prečo sú moje nechty žlté?

Najčastejšie príčiny zažltnutých nechtov:

  • nepoužívanie podkladovej bázy pod lak na nechty,
  • lieky (obzvlášť antibiotiká),
  • hypervitaminóza,
  • fajčenie cigariet,
  • hepatitída,
  • psoriáza,
  • plesne.

Domáce kúry na vybielenie žltých nechtov

Citrónová šťava na vybielenie nechtov

Citrónová šťava je známe svojim bieliacim efektom. Obsahuje enzýmy, ktoré vybielia nechty a aj pokožku (ak vás trápia tmavé škvrny na tvári, tak ju pridajte do másk na tvár). Pri starostlivosti o nechty potierajte kúskom citróna nechtovú platničku alebo si ponorte nechty do citrónovej šťavy (votrite ju do nechtov pomocou kefky, aby ste dosiahli silnejší účinok). Pred nanesením krému si ruky niekoľko minút oplachujte (skvelou voľbou je krém na nechtovú kožtičku).

Sóda bikarbóna na vybielenie nechtov

Vedeli ste, že sóda bikarbóna je skvelým bieliacim prostriedkom? Naše staré mamy ju milovali a používali pri všetkých domácich prácach a na skrášľujúce účely. Pomáha s bielením zubov, odstraňuje odumreté kožné bunky a ošetruje nechty. Ako ju teda používať na nechty?

Je to extrémne jednoduché: len zmiešajte lyžicu olivového oleja, arganového oleja alebo mandľového oleja s citrónovou šťavou a sódou bikarbónou (použite také množstvá, aby ste vytvorili pastu) a votrite ju do nechtov. Nechajte ju pôsobiť okolo 10 minút a dobre opláchnite.

Ocot na vybielenie nechtov

Tak, ako citrón, aj ocot obsahuje bieliace látky, hlavne kyseliny. Navyše zabíja plesne, baktérie, podporuje rast nechtov a zosvetľuje fľaky.

Kúra s obsahom octu sa pripravuje tak jednoducho, ako predošlé: zmiešajte ocot s teplou vodou: použite rovnaké množstvá, napr. 50 ml octu na 50 ml vody; tak, aby ste mali dostatok produktu na ponorenie nechtov.

Ponorte si nechty na 15-20 minút a potom ich vysušte. Nemusíte ich oplachovať vodou, ale môžete použiť krém na ruky alebo krém na nechtovú kožtičku.

Tento recept si môžete upraviť, ako chcete, napr. zmiešajte si sódu bikarbónu s citrónovou šťavou a pridajte svoj obľúbený olej a ostatné ingrediencie, ktoré majú vyživujúci efekt: med, šťavu z aloe, ľanové semienka. Takáto zmes je skvelá na opravu nechtov a odstránenie žltých škvŕn.