HAIR MASK

Veľký sprievodca výber prípravkov na starostlivosť o pokožku

Publikované 6. januára 2022

Správny výber prípravkov na starostlivosť o pokožku môže byť chaotický. Na trhu je nespočetné množstvo značiek a produkty sú čoraz komplikovanejšie. Tento článok vám ukáže, na čo sa sústrediť pri výbere prípravkov na starostlivosť o pokožku.

Zohľadnite typ svojej pleti

Je veľmi dôležité vedieť, ktorý typ pleti máte: suchú, mastnú, zmiešanú, normálnu alebo citlivú. Každý typ pleti vyžaduje špecifický druh prípravku.

Pozrite sa na zloženie

Veľmi dôležité je pochopiť a zorientovať sa v zložení prípravku. Vypýtať si radu od odborníka alebo si prípravok vygooglit je vždy dobrý nápad.

Vyhnite sa určitým zložkám

Niektoré zložky v prípravkoch na starostlivosť o pokožku môžu byť potenciálne škodlivé. Pokúste sa vyhnúť prípravkom, ktoré obsahujú parabény, ftaláty, umelé farbivá alebo silikóny.

Vyskúšajte prípravky pred zakúpením

Väčšina značiek ponúka vzorky svojich prípravkov. Testovanie prípravkov pred zakúpením môže byť veľmi užitočné, keďže pokožka každého z nás je iná.

Nepreháňajte to s počtom prípravkov

Menej je niekedy viac. Svoju pokožku neprehlcujte neúmerne veľkým množstvom produktov. Radšej si vyberte niekoľko kľúčových prípravkov a pokračujte v ich pravidelnom používaní.

Autor: Jozef Novák