Iné

Ako si doma vytvoriť snehovobiele zuby? 4 zaručené metódy

Snívate o bielych a zdravých zuboch? Niet sa čomu čudovať. Dokonalý vzhľad zubov má výrazný vplyv na to, ako pekne vyzeráme. Dnes sa často spoliehame na drahé kúry, ktoré nám vybielia naše žltkasté zuby a zabúdame na to, aké účinné sú domáce metódy. Spoznajte štyri produkty, ktoré vám pomôžu dosiahnuť belší úsmev a nemusíte pritom ani vyjsť z domu.

Aké sú príčiny zažltnutných zubov?

Hneď v úvode musíme spomenúť, že perfektne biele zuby prirodzene neexistujú. Naše kosti, kam patria aj naše zuby, sú od prírody jemne žltkasté. K zafarbeniu zubov však môžu prispieť zlé stravovacie návyky, fajčenie cigariet alebo nadmerné pitie kávy. Aké ďalšie faktory majú vplyv na farbu našich zubov? Hlavným dôvodom, ktorý určuje odtieň našich zubov, sú gény. V neposlednom rade negatívny vplyv na farbu našich zubov majú aj niektoré lieky a neadekvátna hygiena.

Ako si vybieliť zuby pomocou domácich receptov?

V prvom rade musíte dbať na spôsob, akým sa staráte o svoje zuby. Čistíte si ich po každom jedle? Ak to nerobíte, tak si ich vyčistite aspoň po vypití kávy – tá je známa tým, že zafarbuje zubnú sklovinu. Ďalej sa vyhnite farebným alebo perlivým nápojom, ktoré tiež prispievajú k zhoršeniu stavu vašej zubnej skloviny. Keď sa týmto faktorom, ktoré ničia zuby, budete vyhýbať, môžete prejsť na používanie domácich receptov, ktoré majú bieliacu schopnosť na vaše zuby. Po čom siahnuť?

  1. Kurkuma – ázijské korenie, ktoré má viacero zdravotných benefitov. Jeden z nich si poradí so žltými zubmi a používanie kurkumy na bielenie zubov je hračkou – malé množstvo kurkumy nasypte na zubnú pastu a vyčistite si zuby ako zvyčajne. Môžete si urobiť aj vlastnú zubnú pastu s kurkumou. Ako? Zmiešajte nasledujúce ingrediencie: 1 lyžicu práškovej kurkumy, 1 lyžicu kokosového oleja a 2 kvapky mätového esenciálneho oleja.
  2. Prevaľovanie oleja, čo je ajurvédsky štýl čistenia zubov – je to starý hinduistický spôsob, ktorý sa zameriava na prevaľovanie prírodného oleja okolo vašich zubov. Oleje, ktoré by mali vašim zubom prinavrátiť belosť, sú: slnečnicový olej, kokosový olej, repkový olej, ľanový olej a sezamový olej.
  3. Sóda bikarbóna – je to prírodná látka, ktorá sa môže používať na rôzne účely a jedna z možností, ako sa dá používať, je bielenie žltkastých zubov. Dokáže odstrániť nánosy zubného povlaku a zosvetliť zuby. Mali by ste však byť pri používaní sódy bikarbóny opatrní, lebo ak ju používate príliš často, tak vám môže zničiť zubnú sklovinu.
  4. Ovocie – má množstvo vzácnych schopností, ako je aj bielenie zubov. Ako môžete použiť ovocie na zlepšenie vzhľadu svojich zubov? Vyskúšajte umývanie svojich zubov s citrónovou šťavou a vodou. Nabudúce, keď budete jesť banán, nevyhadzujte jeho šupku, ale pretrite si ňou zuby, aby boli belšie.