Tvár

Aké výhody produktov kórejskej starostlivosti o pokožky môžete očakávať?

Kórejská starostlivosť o pleť bola už po dlhý čas známa. Niet divu, že ázijské výrobky na starostlivosť o pokožku a krásu vládnu celému svetu. Zistite, ako si kórejské ženy odstraňujú make-up a objavte najobľúbenejšie kozmetické výrobky, ako je kórejský exfoliator, hydratačná maska ​​a regeneračný krém na tvár.

Kórejský postup na odstránenie make-upu

Kórejská starostlivosť o pleť prichádza v niekoľkých fázach. To isté platí aj v prípade samotného odstraňovania make-upu. Kórejské ženy používajú na odstraňovanie make-upu oleje, čistiace prostriedky a peny. Olej, napr. ružový olej, začína kórejský rituál starostlivosti o pleť. Produkt je určený na rozpúšťanie make-upu, zatiaľ čo čistiaci prostriedok odstraňuje prebytok oleja a zvyškov make-upu. Pena, na druhej strane, sa používa na masírovanie pokožky tváre (musíte sa vyhnúť oblasti očí). Počas spracovania sa vytvára pena na čistenie pórov do hĺbky. Vzhľadom k tomu, že pokožka sa po masáži cíti pevne, siahnite po toniku na tvár a obnovte si pH.

Kórejske odstránenie make-upu poskytuje výsledky už po štyroch týždňoch pravidelného vykonávania: póry sú menej viditeľné, tón pleti je vyrovnaný. Pokiaľ ide o penu, rýchlo a účinne odstraňuje zvyšky make-upu a vydrží veľmi dlho.

Kórejsky peeling pokožky – výhody

Odstraňovanie make-upu je zvyčajne ukončené aplikáciou zvlhčovača. Nie v Ázii. Kórejčanky najprv používajú jemné pílingy, ktoré odlupujú odumreté bunky kože. Kiwi krémový peeling stojí za to. Aby ste odstránili odumreté bunky, nepotrebujete ich premasírovať – aplikujte si ho mimo oblasti očí, nechajte pôsobiť približne 15 minút, jemne masírujte a opláchnite vodou. Podobne ako mnohé iné výrobky na starostlivosť o pokožku z kóreje, aj kórejské peelingy majú bieliace vlastnosti – to môže byť dôvodom pre ich bezchybnú pleť. Kyseliny AHA obsiahnuté v peelingoch odlupuje pokožku, zatiaľ čo vitamín C zlepšuje farbu.

Hydratačné listové masky – Výhody

Po odstránení make-upu a odlupovaní, čas na to, aby vaša pleť vyživovala. Použite jednorazovú zvlhčovaciu masku; je vyrobený z bavlny a namočený v živinách. Masky by mali byť použité na exfoliačné dni. Maska na hydratačný list je naozaj pohodlná: vyberiete ju z obalu a zatlačte ju na pokožku tváre vzhľadom na otvory pre oči a pery. Maska funguje pre cestovanie, pretože vyžaduje málo miesta a nemusíte ju priviesť späť. Maska hydratačného listu zvyšuje žiarivosť. Musíte ho prispôsobiť vášmu typu pleti.

Regeneračný krém na tvár so slimačím slizom – výhody

Keď ste s maskou hotovi, je to skvelý nápad aplikovať si regeneračný krém bohatý na slimačí sliz. Je to všestranný produkt, ktorý rieši mnoho problémov naraz: rozjasňuje sfarbenú pokožku, redukuje jemné línie, čistí pokožku odstraňovaním nečistôt, upokojuje podráždenie, odstraňuje pupienky a komedóny, reguluje vylučovanie kožného mazu. Ďalšia výhoda – je dlhotrvajúca a veľmi mierna. Jemnosť vyplýva z vysokej koncentrácie slimačieho slizu – 92%. Vzhľadom na silné regeneračné vlastnosti krému by ste ho mali aplikovať pred spaním. Výsledkom je, že pokožka je vyživovaná, mäkká a hladká, zatiaľ čo otvorené póry, pupienky a pigmentové škvrny sú zredukované.

Regeneračný krémy so slimačím slizom je kórejskými ženami považovaný za prvú fázu hydratácie pokožky, zároveň pracuje ako základ pre výživový alebo hydratačný krém. Táto kozmetika je však taká intenzívna, že nepotrebuje žiadne iné vrstvy krémov. Namiesto toho sa zdá, že osobitný očný krém má väčší zmysel.

Prečo rastie popularita kórejskych výrobkov na starostlivosť o pokožku?

Popularitu ázijských kozmetických výrobkov možno vysvetliť spoločným obdivom pre bezchybne hladkú tvár a dokonca aj tón pleti kórejských žien. Treba si uvedomiť, že pravidelná starostlivosť o pleť by mala ísť ruka v ruke so zdravým životným štýlom – znižovať vystaveniu sa slnku, používať vysoké UV filtre a konzumovať stravu bohatú na zeleninu, ovocie a ryby.

Kórejske výrobky starostlivosti o pleť, ktoré musíte mať

Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, neváhajte nasledovať príklad kórejských žien. Medzi veci, ktoré stoja za „požičanie si“, patria:

  • hlboké odličovanie pomocou olejov a gélov;
  • pravidelné používanie peelingu;
  • aplikovanie slimačieho slizu pred spaním.

Po mesiaci používania kórejských výrobkov pokožke dostane rovnomerný tón, je hladká a bez malých pupienkov, otvorených pórov a pigmentových škvŕn.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *