Tvár

Kozmetické produkty z kuchyne: 5 prírodných produktov s úžasnými skrášľujúcimi benefitmi

Myslíte si, že kozmetiku si kúpite len v drogérii alebo v obchode s kozmetickými potrebami? Mýlite sa. Najlepšie prírodné kozmetické produkty sa nachádzajú vo vašej kuchyni! Pozrite sa, ktoré jedlá sa oplatí používať na zlepšenie svojho vzhľadu a aké benefity môžete očakávať.

Plánujete dnes večer domáce spa, ale došla vám vaša obľúbená kúra na vlasy? Nemáte čas ísť na nákup a online objednávka znamená, že budete musieť čakať na balík niekoľko dní? Nič si z toho nerobte!

Použite produkty z kuchyne: jedlá, ktoré sú určené na konzumáciu, ale majú aj pozoruhodné kozmetické benefity.

TOP 5 JEDÁL S ÚŽASNÝMI KOZMETICKÝMI BENEFITMI

Olivový olej

Oleje prevalcovali naše kozmetické rutiny. Je to dobré, lebo sú skvelým prírodným kozmetickým produktom. Nepotrebujete však drahé kozmetické oleje. Úplne vám stačí ten, ktorý má väčšina z nás v kuchyni. Je to za studena lisovaný olivový olej.

Aké sú kozmetické benefity olivového oleja? Predovšetkým je to bohatý zdroj mastných kyselín, vitamínu E a skvalánu. Vďaka nim má tú schopnosť obnoviť mladistvý vzhľad. Chráni pred stratou vlhkosti, dodáva elasticitu a jemnosť a prináša neuveriteľný lesk – pokožke a vlasom.

Med

Je to ďalšia ingrediencia v kuchyni, ktorú sa oplatí brať na vedomie. Prírodný med je sladký a lepkavý produkt, ktorý funguje ako veľmi prospešný humektant alebo hydratačná látka. Zachytáva molekuly vody a zabudováva ich dovnútra pokožky, čím vám zaručí hladkosť, odolnosť a zdravie. Veľmi dobrý nápad pri príprave DIY domácej kozmetiky je zmiešať med s olejmi. Hitom, ktorý intenzívne vyhladzuje pery (v prípade, že ho hneď nezjete) je peeling na pery, ktorý obsahuje cukor a med.

Mlieko a jogurt

Do svojej kúpeľne môžete priniesť aj mliečne produkty, lebo sú bohatým zdrojom proteínov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie vašej pokožky a vlasov. Aj Kleopatra si robila mliečne kúpele a mala na to dobrý dôvod. Bolo to tajomstvo jej mladosti a očarujúcej krásy.

Mlieko je dobré do kúpeľa alebo na oplachovanie vlasov, pričom jogurt je skvelou súčasťou domácich masiek na tvár, ruky, nohy alebo vlasy. Tieto produkty sú naozaj cenné, lebo majú posilňujúci a reparačný efekt a prinášajú úľavu. Upokojujú podráždenie, napríklad po príliš dlhom opaľovaní. Mlieko a jogurt zmäkčujú aj mozole alebo stvrdnutú pokožku.

Vajíčka

Kozmetické produkty z našej kuchyne obsahujú veľa látok, ktoré pomáhajú našej pokožke alebo vlasom. Sú to vyššie spomenuté proteíny. Vajíčka (konkrétne vaječný žĺtok) je tiež plný proteínov. Preto sú masky s vajíčkami populárnym receptom na poškodené vlasy a vajíčka sú v šampónoch čím ďalej tým bežnejšie. Domáca maska s vajíčkom je skvelým pomocníkom, ktorý posilňuje zničené vlasy, zmierňuje vypadávanie vlasov a ich lámanie a mierne zahusťuje a dodáva vlasom objem. Dobre urobíte, keď ju vyskúšate a zmiešate ju napríklad s olejmi.

Avokádo

Zoznam tých najlepších kozmetických produktov z kuchyne musí obsahovať avokádo – ovocie s najvyšším obsahom EMK alebo esenciálnych mastných kyselín a vitamínov (volá sa olej siedmych vitamínov). Zrelé avokádo je super na hrianku, ale je to aj skvelý základ pre masku na tvár alebo vlasy.

Aký účinok má na pokožku? Avokáda intenzívne vyživujú, vyhladzujú, dodávajú elasticitu a zabezpečujú dlhotrvajúcu hydratáciu. A čo vlasy? Funguje podobne, lebo im dáva odolnosť, hebkosť, jemnosť a lesk. Avokádo zabraňuje strate hydratácie a chráni pred škodlivými faktormi, ako je znečistenie.