Tvár

Recpty na regeneračné masky na tvár a krk

Každá žena sníva o žiarivej, mladistvej pleti. Bohužiaľ, v priebehu rokov je ťažšie a ťažšie udržiavať ju v dobrom stave. Je to určené mnohými faktormi, vrátane nadmerného vystavenia pokožky slnečnému žiareniu, použitia invazívnej kozmetiky, nezdravej stravy alebo hormonálnych zmien. Stav a vzhľad pokožky budú posilnené omladzujúcimi maskami na tvár a krk. Nižšie nájdete jednoduché a efektívne recepty na domáce masky.

Hotové masky na tvár a krk

Kozmetický trh ponúka mnoho špecializovaných masiek na starostlivosť o pleť tváre a krku, ktoré účinne regenerujú bunky a zabraňujú strate mladistvého vzhľadu. Bohužiaľ, väčšina z nich je mimo dosahu priemerného spotrebiteľa, pretože ich cena je veľmi vysoká. Našťastie, v mnohých prípadoch ponúka príroda alternatívne riešenia namiesto drahej kozmetiky.

Omladzujúca tvárová maska ​​na báze medu, jogurtu a citrónu – recept

Táto silná omladzujúca maska ​​funguje bez ohľadu na typ pleti. Med, jogurt a citrón vytvárajú bombu na starostlivosť o pleť:

 • med zvlhčuje pokožku a zvyšuje jej žiarivosť,
 • jogurt obsahuje kyselinu mliečnu, vďaka ktorej odstraňuje odumreté bunky a v dôsledku toho bojuje proti príznakom starnutia,
 • citrón rozjasňuje pleť a zjemňuje farbu pokožky a tak bieli škvrny a redukuje jazvy.

Zloženie:

 • 3 lyžičky medu,
 • pol pohára prírodného jogurtu,
 • 5 kvapiek citrónu.

Pokyny:

Všetky ingrediencie vložte do jednej misky a dôkladne premiešajte, potom naneste na tvár a nechajte pôsobiť 20 minút. Maska by sa mala používať dvakrát týždenne.

Na premenu masky na exfoliačný peeling, pridajte 2 lyžičky ovsených vločiek a masírujte ich do pokožky tváre pomocou kruhových pohybov.

Omladzujúca a spevňujúca tvárová maska ​​- recept

Ak máte dojem, že pokožka nemá pružnosť a pevnosť, maska ​​z ovsených vločiek a medu ju upevní a obnoví jej mladistvý vzhľad.

Zloženie:

 • 2 lyžičky ovsených vločiek,
 • 1 polievková lyžica medu.

Pokyny:

Zmiešajte obidve zložky a naneste jemným kruhovým pohybom na tvár. Ponechajte asi jednu hodinu a potom sa umyje studenou vodou.

Omladzujúca maska ​​na pokožku krku – recept

Krk patrí do tých častí tela, ktoré strácajú svoju pevnosť a pružnosť najrýchlejšie. Ak si všimnete prvé známky starnutia na povrchu krku, siahnite po maske, ktorá ho zvlhčí, spevní a omladí.

Zloženie:

 • 2 lyžičky prírodného medu,
 • 2 žĺtky,
 • 2 lyžičky olivového oleja.

Pokyny:

Všetky ingrediencie vložte do misky a dôkladne ich premiešajte, potom naneste masku na očistenú pokožku krku. Jemne masírujte kruhovými pohybmi, nechajte pôsobiť na 15 minút a potom sa umyte studenou vodou.

Avokádová maska na tvár a krk ​​- recept

Avokádo má výživné a hydratačné vlastnosti, preto maska ​​vyrobená z tohto ovocia spevňuje a hydratuje vašu pokožku. Účinky po aplikácií sú vynikajúce, získate zdravú a žiarivú pokožku.

Zloženie:

 • pol pohára medu,
 • zrelé avokádo.

Pokyny:

Rozpučte avokádovo vidličkou, premiešajte ho s medom miešajte, kým nezískate pastovitú konzistenciu. Potom naneste masku na tvár a krk, nechajte pôsobiť 20 minút. Potom si dôkladne umyte tvár a krk studenou vodou. Maska by sa mala aplikovať dvakrát týždenne.

Spevňujúca maska ​​s vajíčkami – recept

Vajcia obsahujú vitamín A, D, E a skupinu B, vďaka ktorej je pokožka žiarivá a hladká. Maska na báze vajec prirodzene spevní pokožku a vyhladí vrásky, čo má za následok mladistvý vzhľad.

Zloženie:

 • bielok,
 • lyžičku medu.

Pokyny:

Vaječný bielok rozšľaháme, potom do neho pridáme lyžičku mierne zohriate medu a dôkladne premiešame. Potom navlhčíme tvár vlažnou vodou, nanesieme masku a necháme pôsobiť po dobu 15 minút. Po tomto čase si umyjeme pokožku studenou vodou. Maska by sa mala používať dvakrát týždenne.

Omladzujúca maska ​​na báze medu – recept

Už sme spomínali prospešné vlastnosti medu a vajec. Ďalšia zložka tejto masky, olej z hroznových jadier, odstraňuje voľné radikály, zabraňuje starnutiu pokožky a minimalizuje škodlivé účinky slnečného žiarenia na pokožku. Okrem toho má pozitívny vplyv na kapiláry, pretože posilňuje cievy a zabraňuje tvorbe pavúčich žíl.

Zloženie:

 • 2 polievkové lyžice prírodného včelieho medu,
 • vajcia,
 • lyžica olivového oleja,
 • lyžica oleja z hroznových jadier.

Pokyny:

Rozbite vajíčko a oddeľte žĺtok od bielku. Do misky s vaječnými žĺtkami pridajte med a začnite šľahať, až kým nedosiahnete hladkú konzistenciu. Pridajte olivový olej a hroznový olej, potom dôkladne premiešajte. Vaječné bielky šľahajte v druhej miske a potom ich vložte do hmoty žĺtkov a jemne ich zmiešajte.

Masku naneste na vyčistenú tvár a nechajte pôsobiť maximálne 30 minút, potom ju opláchnite studenou vodou. Potom naneste štedré množstvo výživného krému.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *