Pokožka Tvár

Poznáme najlepšie sérum na tvár s kyselinou hyalurónovou – Pozrite si názory odborníkov!

Mladistvá, perfektne hydratovaná pleť bez vrások? Kozmetológovia vravia, že existuje len jedná látka, ktorá vám môže dať takýto efekt. Kyselina hyalurónová je obľúbenou látkou v estetickej medicíne, pretože vyhladzuje vrásky tým, že vypĺňa medzibunkový priestor, zlepšuje elasticitu a dodáva pleti objem. Navyše KH znižuje viditeľnosť jaziev a škvŕn. Je skvelou látkou na ošetrovanie pleti a – podľa expertov – jemné sérum s kyselinou hyalurónovou je jedným zo základných prípravkov, ktoré vašej pleti dodá pozoruhodný a veľkolepý efekt.

Kyselina hyalurónová – polysacharid, ktorý viaže vodu v derme a podporuje kolagénové a elastínové vlákna. Vašu pleť udržiava elastickú a mladú. Postupom času sa jej hladina znižuje a objavujú sa vrásky a ochabnutá pleť. Kozmetológovia odporúčajú zaradiť KH do každodennej starostlivosti o pleť už po 25-ke.

Prečo by sme mali používať sérum s kyselinou hyalurónovou?

Momentálne sa považuje kyselina hyalurónová za najsilnejšiu hydratačnú molekulu, ktorá vypĺňa medzibunkový priestor. Funguje ako prirodzený lifting tváre, takže nepotrebujete injekcie na zlepšenie stavu a „kvality“ pleti. Pravidelné používanie séra obsahujúceho správnu formu KH je kľúčom k zdravému vzhľadu – pevnej, elastickej, žiariacej pokožke, ktorá sa môže pochváliť optimálnou hydratáciou.

VEDELI STE, ŽE 1 MOLEKULA KH JE SCHOPNÁ VIAZAŤ 250 MOLEKÚL VODY?! TO ZNAMENÁ, ŽE 1 GRAM KH PRIŤAHUJE AŽ 6 LITROV VODY!

Pravidelná aplikácia kyseliny hyalurónovej vám zaručí:

  • hydratáciu
  • hladšiu pleť
  • vyplnenú pleť
  • bezchybnú pleť
  • koniec vráskam
  • ideálnu hustotu pokožky
  • pokožku odolnú voči poškodeniu
  • hydrolipidovú rovnováhu
  • Nízka, stredná alebo vysoká molekulová hmotnosť? Aký je rozdiel?

Je to jednoduché. Kyselina hyalurónová má rôzne názvy kvôli rôznej veľkosti molekúl. Najmenšia z nich je najlepšia, pretože sa dostane do najhlbších vrstiev pokožky. Veľké molekuly KH však ostávajú na povrchu pokožky. Experti nedajú dopustiť na nízkomolekulárnu KH, ktorá je najlepšia.

Sérum na tvár s kyselinou hyalurónovou. Ako si vybrať to najlepšie?

Vybrali sme pre vás najlepšie séra na základe názorov odborníkov a používateľských recenzií. Pozrite sa, ktoré séra s KH sú najlepšie hodnotené dermatológmi, celebritami, blogermi a… nami! Zdieľame s vami 7 produktov s najlepším účinkom.

Nanoil Hyaluronic Face Serum – najlepšie sérum s KH

Najlepšie pleťové sérum Nanoil

Prečítajte si viac: www.nanoil.sk

Veľkosť: 50ml/1.69oz

Typ kyseliny hyalurónovej: najlepšia nízkomolekulárna KH

Použitie séra na tvár po 20-tke, 30-tke, 40-tke, 50-tke

Toto je najlepšie sérum na tvár s kyselinou hyalurónovou. Je zložené len zo základných látok, vrátane vysokej dávky najjemnejšej nízkomolekulárnej KH. Toto sérum je voľbou žien č. 1.

ČO HOVORIA RECENZIE: úplná vstrebateľnosť; neupcháva póry; hĺbkový účinok; perfektné na použite pod krém alebo make-up; ideálne pre každé ročné obdobie; výrazné zvýšenie hydratácie a vylepšený vzhľad; perfektná cena; fľaška vám vydrží dlho; skvelé výsledky

DRUNK ELEPHANT B-Hydra Hyaluronic Acid Serum

Veľkosť: 50ml/1.69oz

Typ kyseliny hyalurónovej: hyaluronát sodný

Použitie séra na tvár po 20-tke, 30-tke, 40-tke, 50-tke

Populárne a drahé sérum obsahuje perfektne účinné, biokompatibilné zložky, ako je hyaluronát sodný, provitamín B5, ananásové ceramidy a extrakty z kôry melónu/jablka/šošovice.

ČO HOVORIA RECENZIE: ľahké, dobre vstrebateľné sérum; obnova epidermy; ovocné kyseliny revitalizujú a mierne exfoliujú odumreté bunky a odhaľujú tak novú pokožku; slušný hydratačný efekt až do 12 hodín; menej viditeľné vrásky a jemné línie; zmiernenie suchosti a matnosti; pokožka vyzerá zdravšie, mladšie a jasnejšie.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5 Serum

Veľkosť: 30ml/1oz

Typ kyseliny hyalurónovej: KH so strednou molekulovou hmotnosťou

Použitie séra na tvár po 20-tke, 30-tke, 40-tke

Toto populárne sérum od The Ordinary je ľahké a má hydratačný efekt. Je určené na vylepšenie mladej pleti alebo redukciu prvých známok starnutia. The Ordinary Serum obsahuje hydratačnú receptúru bohatú na 2% kyselinu hyalurónovú a vitamín B5. KH so strednou molekulovou hmotnosťou je skôr ochrannou prísadou ako hĺbkovo ošetrujúcou zložkou. Upokojujúci vitamín B5 dopĺňa zloženie.

ČO HOVORIA RECENZIE: dobré sérum s ochranných účinkom pre suchú pleť; pre mladú pokožku, (suchú pleť vo všeobecnosti); ochrana pred podráždením; upokojujúci účinok; hebkejšia pokožka už po niekoľkých použitiach; oceňovaná kvôli vegánskemu zloženiu bez syntetických látok.

Sesderma Hidraderm Hyal Serum

Veľkosť: 30ml/1oz

Typ kyseliny hyalurónovej: nízkomolekulárna KH

Použitie séra na tvár po 40-tke, 50-tke, 60-tke

Sérum na tvár od Sesdermy má v receptúre kyselinu hyalurónovú, ktorej molekuly sú transportované do dermy pomocou malých lipozómov. Aj napriek faktu, že obsahuje parabény a alkoholy, si našlo nejakých fanúšikov, najmä ženy po 50-tke s mastnou a zmiešanou pleťou. Sérum je skvelou voľbou pre extrémne poškodenú pleť s viditeľnými vráskami.

ČO HOVORIA RECENZIE: dobre vstrebateľné sérum; možné podráždenie citlivej pleti; najlepšie je urobiť test tolerancie na malom kúsku pleti, keďže obsahuje syntetické látky; sérum má výborné hodnotenia vďaka najlepšej forme KH (nízka molekulová hmotnosť).

Mizon Hyaluronic Acid 100

Veľkosť: 30ml/1oz

Typ kyseliny hyalurónovej: KH so strednou molekulovou hmotnosťou

Použitie séra na tvár po 20-tke, 30-tke, 40-tke

Mizon je celosvetovo známa kórejská značka. KH sérum je jedným z produktov v ich ponuke. Je výborné na používanie počas dňa, je ľahké, dobre vstrebateľné. Receptúra nie je zložená len z kyseliny hyalurónovej (50% podľa INCI) alebo revitalizujúcich látok. Obsahuje mnoho zložiek a nie všetky z nich sú prírodné, takže je lepšie si najprv overiť toleranciu. Produkt je vhodný pre mastnú, zmiešanú pleť a prvé známky starnutia.

ČO HOVORIA RECENZIE: dlhotrvajúce, ľahké, priemerné sérum na tvár. Funguje výborne pod make-upom, lebo nezanecháva lepkavý film a nezaťažuje pleť. Má pekný hydratačný a ošetrujúci účinok. Mnoho používateliek by zvažovalo kúpu ďalšieho balenia, keby bolo sérum lacnejšie.

Vichy Minéral 89 Face Serum 

Veľkosť: 50ml/1.69oz

Typ kyseliny hyalurónovej: prírodná KH (hyaluronát sodný)

Použitie séra na tvár po 20-tke, 30-tke, 40-tke, 50-tke

Ľahké sérum na vodnej báze s kyselinou hyalurónovou. Zloženie je tvorené 89% termálnej vody Vichy a 15 minerálmi. Posilňuje pokožku a udržiava ju hydratovanú. Sérum je výborne hodnotené vďaka zloženiu bez parabénov. Je tiež bez parfumácie a vhodné aj pre citlivú pleť.

ČO HOVORIA RECENZIE: úplne vstrebateľné; ľahké nekomedogénne sérum; ideálne pre mladú, ale aj starnúcu pleť po 50-tke; vhodné pre citlivú pleť a odporúčané dermatológmi.

Neutrogena Hydroboost Hydrating Serum

Veľkosť: 30ml/1oz

Typ kyseliny hyalurónovej: KH so strednou molekulovou hmotnosťou

Použitie séra na tvár po 20-tke, 30-tke, 40-tke, 50-tke

Toto sérum na tvár zanecháva ochranný štít na pokožke, čím ju chráni pred suchosťou. Je vhodné pre všetky typy pleti a akýkoľvek vek, na pocit je trochu lepkavé, ale používa sa príjemne. Nie je vhodné pre citlivú pleť, pretože obsahuje alkoholy a alumíniové soli.

ČO HOVORIA RECENZIE: lákavá cena, ktorá presvedčila mnohé používateľky; príjemná vôňa (obsahuje parfumáciu!); predchádza strate vody vďaka KH so strednou molekulovou hmotnosťou; jednoduchá aplikácia; viditeľne jemnejšia pleť, zdravo vyzerajúca tvár.