Iné

Starostlivosť o pleť – ako sa vyhnúť bežným chybám

Asi najväčšou chybou je, ak človek vôbec nevie, aký typ pleti má. Skúste sa teda bližšie pozrieť na vašu tvár. Pozorujte, ako sa vaša pokožka správa, keď nemáte žiadny make-up on. Leskne sa v oblasti T-zóny alebo je suchá na lícach?

Je chybou používať silné chemické prípravky proti akné, či na odlíčenie, ak je naša pleť suchá a citlivá. A tiež nemá zmysel dávať si tri vrstvy hydratačného krému, ak máte zmiešanú pleť. Bude to viac na škodu ako na osoh. Takže, keď zistíme, aký je náš typ pleti, až potom môžeme správne vyberať potrebné kozmetické prípravky.

Chybou je tiež používať príliš veľa rôznych produktov. Hydratačný krém, podkladový makeup, bronzer, fixačný sprej, atď. A kedy má potom pleť dýchať? Je to predsa náš najväčší orgán a potrebuje kyslík. Vždy si odstráňte všetok make up predtým ako idete spať. A ak je to možné, aspoň jeden deň v týždni sa vôbec nemaľujte. Nie je to tak ťažké, a uvidíte ako bude vaša pleť žiariť a zregeneruje.

Ak máte s pleťou nejaký problém a prečítali ste si už tisíce dobrých rád, ako sa o pleť starať a použili všetky dostupné prípravky a stále sa nič nezlepšilo, je načase zmeniť stravovanie. Prestaňte s čokoládou a čipsami a namiesto nich si dajte mrkvu a jablko. Vyhýbajte sa kofeínu, čaju, koreniu a samozrejme všetkým fastfoodom. Takže už žiadny cheeseburger a extra veľká kola. Aspoň dokým sa vaša pokožka nezlepší. A každý deň vypite 8 pohárov čistej vody. Jedzte zeleninu v neobmedzenom množstve a ovocie bohaté na vodu.

Posledná chyba, ktorú spomeniem je podceňovanie jedného z faktorov, ktorý tiež vplýva na stav vašej pokožky. A to dosť výrazne. Je to stres. Vyhýbajte sa mu za každú cenu. Naučte sa meditovať, a cvičte, lebo fyzická námaha odbúrava psychické napätie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *