Iné

Profesionálna ochrana vlasov pred tepelným poškodením. Sprej na ochranu vlasov pred teplom |Hodnotenie|

Je dobré si pamätať, že prípravky na ochranu vlasov pred teplom sú absolútne esenciálne a musia byť aplikované na vlasy pred každým tepelným stylingom. Len týmto spôsobom vysoké teploty nespôsobia vlasom poškodenie. Žehlička, kulma alebo fén sú známe tým, že vlasy poškodzujú a spôsobujú škody, ktoré sa potom ťažko naprávajú. Pokračujte v čítaní, ak sa chcete dozvedieť, ktoré ochranné spreje majú profesionálne účinky, takže si môžete vybrať ten správny produkt, s ktorým budú vaše vlasy v bezpečí.

Spreje na ochranu pred teplom, ako už názov napovedá, sú špeciálne vyrobené na to, aby vlasy chránili pred deštruktívnym účikom tepla. Po vystavení vysokým teplotám vlasy strácajú hydratáciu, čo rýchlo vedie k vysušeniu, krehkosti a matnosti – ale to nie je všetko. Keratín, hlavný stavebný blok vlasov, vysoké teploty tiež neznáša dobre. Prečo? V krátkosti, vysoké teploty rozpájajú keratínové väzby a tým navždy zmenia ich tvar. Výsledkom sú krepovité, extrémne zničené vlasy.

Zastavte tepelné poškodenie vlasov

Ak chcete zabrániť tomu, aby vysoké teploty zničili vaše vlasy, rovnomerne naneste ochranný produkt na celú dĺžku vlasov pár minút pred zapnutím vašeho prístroja na tepelný styling. A čo sa týka aplikácie, spreje na ochranu pred teplom sa zdajú byť najjednoduchšími na použitie, produkt je vždy aplikovaný v rovnomerných dávkach. Ďalšia výhoda sprejov—v tejto forme môže byť aplikovaný na mokré aj suché vlasy. 

Poslednou radou je: Skúste nájsť všestranný ochranný prípravok, ktorý nielen chráni vlasy pred teplom, ale tiež dodáva živiny a hydratáciu, takže vaše vlasy budú vyzerať zdravo a silno. Takéto produkty sa naozaj dajú nájsť—musíte len vedieť, ktoré sú univerzálne. Aby sme vám pomohli urobiť správne rozhodnutie, pripravili sme zoznam 5 profesionálnych prípravkov na ochranu vlasov pred teplom, ktoré—podľa nášho názoru—stoja za vyskúšanie. 

TOP 5 profesionálnych prípravkov na ochranu vlasov pred tepelným poškodením

Číslo 1: Nanoil Heat Protectant Spray (200 ml / 6.76 fl. oz.)

ochranný sprej pred teplom na vlasy nanoil

Toto je naša top voľba. Hydratuje, vyživuje a zvláda aj tie najnáročnejšie vlasy. Naviac tento sprej robí vlasy upraviteľnejšími, pomôže vám vytvoriť tie najkrajšie vlasové kreácie s minimálnou snahou. Obsahuje prírodné hodvábne proteíny a vitamín E, Nanoil Heat Protectant Spray sa dokáže postarať o všetky typy vlasov. Naviac, tieto zložky vytvárajú na vlasoch ochrannú vrstvu, zvyšujú odolnosť voči vysokým teplotám až do 220/440 (stupňov Celsia/ Fahrenheitov). Sprej použite kedykoľvek si idete vlasy upraviť pomocou kulmy, žehličky alebo fénu. Môžete si byť istý, že vašim krásnym kaderám sa nič nestane. Ľahké zloženie Nanoil Heat Protectant Spray neredukuje objem vlasov. Najlepšou vecou je to, že tento efekt si môžete užiť bez toho, aby ste minuli kopu peňazí. 

Viac informácií o účinných ingredienciách Nanoils nájdete na stránkach nanoil.sk

Číslo 2: Balmain Paris Thermal Protection Spray (200 ml / 6.76 fl. oz.)

Balmain ponúka efektívnu ochranu vlasov, ktorá vytvára silný štít proti vysokým teplotám. Okrem toho, Thermal Protection Spray robí vlasy silnejšími a uzamyká vlhkosť vo vnútri vlasu, účinne bojuje proti vysúšaniu. Obsahuje hodvábne proteíny a panthenol na zvýšenie lesku a ľahké rozčesávanie. Sprej je možné použiť na suché aj mokré vlasy, záleží na tom, aký štýl chcete v ten deň vytvoriť. Tí z vás, ktorí máte radi produkty bez parabénov a sulfátov, budete tento produkt milovať. Navyše vlasy nezlepuje dohromady, ale zanecháva ich lesklé a príjemné na dotyk. Cena je vcelku vysoká, ale účinok vás určite nesklame. 

Číslo 3: Elseve Dream Long Frizz Killer (100 ml / 3.4 fl. oz.)

Teraz niečo trochu inévynikajúce sérum, ktoré bojuje s krepovatením a statickou elektrinou. Zloženie bez silikónov spôsobí, že vlasy budú odolné aj voči teplotám dosahujúcim 230/450 stupňov (Celsius/Fahrenheit). Je vhodné aj pre extrémne zničené vlasy, pretože ich vyživuje, budú menej lámavé a viditeľne hladšie. Elseve Dream Long Frizz Killer robí vlasy ľahšie rozčesatelnými a uľahčuje ich úpravu. Navyše sa tento produkt dá veľmi jednoducho zohnať, môžete ho nájsť v takmer každej drogérii. Uistite sa ale, že používate len veľmi malé množstvo produktu. Inak môže spôsobiť, že sa vaše vlasy zlepia dohromady. 

Číslo 4: CHI 44 Iron Guard (273 ml / 8 fl.oz.)

Ak máte radi hodvábne proteíny v sprejoch, potom bude CHI 44 Iron Guard vašou najlepšou voľbou. Vďaka tejto zložke budú vlasy jemné, lesklé a hodvábne. CHI 44 Iron Guard môžete použiť bez ohľadu na to, aký prístroj na úpravu vlasov chcete použiť. Vynikajúci aplikátor vám pomôže naniesť prípravok na vlasy rýchlo a ľahko. Prípravok ale používajte opatrne, príliš veľké množstvo spôsobí, že sa vlasy zlepia dohromady. Ak ale používate CHI 44 Iron Guard správne, nielenže ochránite vlasové končeky pred štiepením, navyše aj predĺžite životnosť svojich účesov—tento produkt funguje aj ako lak na vlasy! No nie je to skvelé?

Číslo 5: Philip B Thermal Protection Spray (60 ml / 2.02 fl. oz.)

Hľadáte produkt, ktorý hydratuje, predchádza štiepeniu a bojuje proti krepovateniu a statickej elektrine? Vyskúšajte Philip B Thermal Protection Spray obohatený o rastlinné extrakty! V skutočnosti je ale schopný toho urobiť ešte viac! Dokáže zvrátiť poškodenie a predlžuje životnosť farby. Jediné dve veci, ktoré vás môžu odradiť sú intenzívna vôňa a—samozrejme—vysoká cena. Ak vám ale nevadí minúť trochu viac na ochranný prípravok, vaše vlasy získajú dlhotrvajúcu ochranu pred vplyvmi počasia (vysoká vlhkosť, vysoké teploty, silný vietor) a mechanickým poškodením—Philip B Thermal Protection Spray pomáha s rozčesávaním vlasov. Aj keď má tento produkt neskutočné účinky, balenie je maličké, čo vám tiež neušetrí peniaze.