Iné Makeup

‘No Make-Up’ – nahý makeup

Mnohé ženy milujú prirodzený vzhľad. Ak sa to týka aj vás prečítajte si nasledujúci článok, ako sa správne robí nahý makeup a čo naň budete potrebovať.

Stáva sa, že v škole, alebo v práci musíme nosiť primerané oblečenie. Napríklad sa máme vyhýbať príliš výrazným farbám a musíme mať vyleštené topánky. Preto ani moc výrazný makeup nie je na takéto miesta vhodný. Nahý makeup alebo ‘No make-up’ je potom tá správna voľba. Neznamená to, že musíte prestať používať obľúbenú značku rúžu, nie, stačí len ak si vyberiete správny odtieň a celé to k nemu doladíte.

Krok prvý

Základným pravidlom je hydratácia pokožky ešte pred makeupom. Hydratovaná pokožka udrží všetky šminky lepšia ako suchá, nebudú sa šúpať. Po hydratácii aplikujte svoj obľúbený ľahký podkladový makeup so stredným krytím. Nepoužívajte silné krytie, lebo na tvári vytvorí nežiadúci efekt masky. Vyberte si podklad o jeden odtieň svetlejší ako je vaša pokožka. Musí ladiť aj s pokožkou na krku, aby tvár nevyzerala oproti nemu ako namaľovaná.

Krok druhý

Prekryte všetko, čo chcete zamaskovať, tmavé kruhy pod očami alebo pigmentové škvrny. Všetko zafixujte transparentným púdrom. V T-zóne ho pridajte trochu viac, lebo sa rýchlejšie mastí. Na pery si dajte balzam alebo rúž v neutrálnom odtieni napríklad béžový.

Krok tretí

Nezabudnite na oči. Matné zemité odtiene sú skvelé a maskara klasická čierna. Nezabúdajte, nepreháňajte si s množstvom, menej je niekedy viac ak chcete vyzerať prirodzene. Žiadny bronzer, alebo len minimum, a aj príliš tmavé oči môžu celý konečný efekt doslova zruinovať.

Krok štvrtý

Môžte ešte pridať štipku ružovej farby na líčka pre čerstvý mladistvý vzhľad, ale nie je to nevyhnutné. Zvýrazňovač na lícne kosti a pod obočím opticky rozjasní tvár, ale tiež ho môžete vynechať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *